40 інтерв'ю про село Старолозуватка та його історію зібрала письменниця Зінаїда Грушко-Колінько. Письменниця та поетеса живе у селі 33 роки, у видання планує додати також світлини, з видами села, які зберегли теперішні та колишні мешканці. Це не перша книжка присвячена історичним подіям. Зараз авторці 85 років.

Зінаїда Грушко-Колінько за першою освітою агроном. Про рослини її збірка творів для дітей "Хто ти, рослинко, як тебе звати".

"Квітник — це мій рай, я із ним вітаюся, щоранку і поки я була здоровіша він був не такий трошки. І зараз вже залишилися квіти, які самі себе обслуговують. З середини гарні й ззовні. А пахучі! Лиш торкнись чи до квітки, чи до листя. Духом маминим горять, до морозів мерехтять від самого літечка. Насіяла мама квітів, щоб раділи всі у світі! — говорить Зінаїда Грушко-Колінько — письменниця.

Письменниця Зінаїда Грушко-Колінько 33 роки живе у Старолозуватці та пише книжки

Зінаїда окрім дитячих книжок пише романи, історичні збірки, вірші, прозу. З початком війни на Донбасі видала збірку, яку передавала на фронт, щоб підтримати бійців. Волонтерка Тетяна Яценко відвозила ці збірки на передову.

"Хлопці дуже чекали цих книжок, тому що тут було написано, по-свійськи, напряму все було написано", — говорить Тетяна Яценко — волонтерка.

Потім Тетяна з'ясувала, що сама стала однією із героїнь книги Зінаїди Дем'янівни.

"По-перше, я не знала, що вона книгу пише. Коли я дізналася, це для мене це було щось нове. Прочитала, то побувала майже там. Те, що пройшла я тут і те, що написано в книзі — те написано у нас на душі. Ми приїжджали до неї розповідали свої історії, як ми пройшли, що ми пройшли, а вона все викладала все на листи. Таких як Зінаїда Дем'янівна я не знаю, мало таких людей", — говорить Тетяна Яценко — волонтерка.

Зараз Зінаїда Дем'янівна готує до публікації нову книжку "Живи Старолозуватка", це книга про історію села. Авторка знайшла мешканців, які розповідали про Голодомор та історії після Другої світової. Записала сорок розмов та підготувала світлини.

"Якщо 200 екземплярів і зробити таку обкладинку, то це буде десь 35 тисяч, а якщо зробить отаку обкладинку, ось останній роман я видавала із такою обкладинкою, то можна за 30 тисяч 200 екземплярів. Зараз іде збір коштів, немає в мене таких коштів. Вроді і гроші не великі, але важко зібрати їх у селі", — говорить Зінаїда Грушко-Колінько — письменниця.

Живе Зінаїда сама, але майже кожного дня до неї приїздить молодший син.

"Вона задає нам ритму, вона задає нам якогось позитиву, якісь теми, тому що вся сім'я, можна сказати, що ми творча родина, це і онуки і племінники… Мама найстарша, найголовніша. Перша полуничка, що поспіла несемо мамі, першу ягідку якусь — мамі", — говорить Анатолій Колінько — син Зінаїди Дем'янівни.

"Ось не зважаючи ні на що, я вважаю, що я щаслива. Мої діти онуки, це люди які мене оточують. Це природа, яка мене оточує, неймовірна", — говорить Зінаїда Грушко-Колінько — письменниця.

Автори: Олена Ростовцева, Богдан Антоненко, Новини на Суспільному, Дніпро. Читайте також 17-річна дніпрянка стала призеркою всеукраїнського конкурсу малюнку до 75-річчя КБ ім. Антонова Монету "Передова" за малюнком харків'янина Нацбанк визнав однією з кращих у 2020 році У Кропивницькому художник розпочав малювати Мавку з п'єси Лесі Українки на паркані недобудови Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Джерело