Попри здійснені заходи люди продовжують шкодити екосистемі

Камери спостереження та спецмайданчики – так еко-інспектори на Черкащині намагаються побороти нелегальні звалища вздовж Дніпра. Вони разом із підрозділами водної поліції патрулюють узбережжя та штрафують недобросовісних відпочивальників. Про це повідомляє кореспондентка "5 каналу" Яна Лимаренко.

Щоб відпочити на природі, люди намагаються обрати місце, де найменше сміття та подалі від юрби відпочивальників. За собою ж, говорять, мають звичку  прибирати – завжди. 

"Дивлячись скільки у нас буде сміття, якщо багато, то у нас вішається пакет, потім додому", – розповідає жилелька Черкас Тетяна.

Винних немає, а берег захаращений сміттям. Воно розкидане на пляжі та під кущами, у канавах. Є вже спаковане у великі  мішки. За це екоінспекція наклала штраф на місцеву владу. Та зреагувала швидко – і встановила сміттєві баки.

Розчищати берег допомагають чергові  групи  прибиральників. Кілька разів на тиждень вони об'їздять узбережжя та збирають непотріб. В сусідньому селі Леськи – ні баки ні комунальні служби не врятували ситуацію – тому довелося встановити відеонагляд. Аби мати докази для накладання штрафу.

"Виведені на планшет вони нашому дільничому, на сільску раду, у нас вони є. Щоранку ми передивляємось чи не з'явилось якихось нових куп сміття, з того моменту як встановлені відоекамери нових випадків ще поки не було", – зазначає заступник Леськівського сільського голови Андрій Якимчук.

Та попри це люди продовжують смітити. Це не лише перетворює мальовничі місця на звалища, а й шкодить екоситемі.

"Забруднювати навколишнє середовище, забруднювати грунти, тому шо внаслідок висипання твердих побутових відходів на земельну ділянку, утврюються потім "фільтра" – це така волога субстанція, яка стікає по пластику по склу, потрапляє в землю, а в подальшому в грунт і підемні води", – каже начальник Черкаського управління держекоінспекції центрального округу Олександр Позняков.

Екоінспектори закликають усіх небайдужих боротися зі сміттям! У разі якщо помітили  стихійне звалище – робити позначку на екомапі сайту Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів. Звідти дані передають місцевим екологам.

Яна Лимаренко, Вячеслав Ромодан, Черкаси, "5 канал".


 

 

Джерело