Формулювання в офіційному документі створює для України пастку, що нам постійно будуть апелювати до того, що ми ще не подолали корупцію

У програмі "Політклуб Віталія Портнікова" на "5 каналі" виконавча директорка Інституту безпеки Східної Європи Юлія Осмоловська висловила стурбованість тим, що Україну не запросили на саміт НАТО, тоді, коли Україна була одним із центральних питань саміту. 

"Що мене особисто стурбувало, що Україна не була запрошена на саміт НАТО. (Хоч там ніхто не був запрошений, крім країн НАТО – ред.), але є специфіка ситуації, коли було накопичення військових сил РФ за два тижні до цього і ми знаємо, яка була інтенсивність контактів Зеленського. Хто йому не телефонував за цей період: і Байден, і Борис Джонсон, і  Столтенберг, і керівництво ЄС. Всі були реально дуже сильно занепокоєні, не просто стурбовані, а били на сполох. Європейські політики реально злякалися. Це ситуація непересічна була і в цьому контексті не запросити Україну, коли Україна була одним із центральних питань для обговорення, не запросити президента, щоб він пробрифінгував про те, що відбувається – це є певна ознака в контексті перспективи зустірічі з Путіним. Я кваліфікую ряд кроків адміністрації Байдена, як те, щоб не створювати надмірну напругу", – зауважила експерт.

Подальша прив'язка до того, що Україна має подолати корупцію для вступу в НАТО, – це шлях у нескінченність – Осмоловська

Вона також наголосила: "Подальша прив'язка до того, що Україна має подолати корупцію для вступу в НАТО, – це шлях у нескінченність".

Вона нагадала, що такі країни, як Румунія і Болгарія теж мали багато запитань, яка там ситуація з корупцією, але тим не менше, вони були свого часу прийняті.

"Тобто це формулювання в офіційному документі створює для України пастку, що нам постійно будуть апелювати до того, що ми ще не подолали корупцію, куди ви йдете в НАТО. А фактично це відповідь Путіну від Байдена на його червоні лінії. Непряма, але у такий спосіб", – сказала експерт.

Осмоловська також зауважила, що нині Байден висловив цілковиту підтримку цілісності і суверенітету України, але це не гарантія, що його риторика не зміниться через пів року.

"Україна тут посувається в категорію питань, щодо яких може бути розмін. Я не говорю про те, що це зараз відбувається, тому що є чітка констатація позиції Байдена щодо того, що Україна не може бути предметом торгу, тут є брутальне порушення міжнародного права. Але це ситуація не статична. Що буде через пів року, питання відкрите, як буде іти динаміка контактів між двома президентами, як Китай тут буде грати, це питання нестатичне. І тому ми тут не маємо спочивати на лаврах і думати, що США ніколи Україну не здадуть", – скащала експерт.

Джерело