Одним із двох головних параметрів, від яких буде залежати розмір майбутньої пенсії, а також взагалі її наявність, є страховий стаж. Чим він вищий, тим вищою буде пенсія. А за певних умов, якщо його не вистачає, пенсію взагалі можуть не дати. Тому дуже важливо знати свій страховий стаж і проконтролювати, щоб вам його зарахували правильно.

Українцям розповіли, як дізнатися свій страховий стаж, і що робити, якщо в ПФУ весь стаж не зараховано


У поточному 2021 році для того, щоб вийти на пенсію в 60 років, потрібно мати не менше 28 років страхового стажу. З кожним роком вимога по страховому стажу буде підвищуватися на 1 рік, поки до 2028 року не досягне 35 років. Саме з таким страховим стажем українці матимуть право виходити на пенсію в 60 років із 2028 року. Тим же, у кого такого стажу не буде, пенсія в 60 не світить. Їм доведеться працювати і після шістдесяти.

На порталі ПФУ можна знайти відомості про свій трудовий шлях
Для того, щоб дізнатися свій страховий стаж, міністр соціальної політики Марина Лазебна радить українцям скористатися електронними сервісами Пенсійного фонду.

Кожен українець може зареєструвати на порталі ПФУ особистий кабінет, в якому будуть відображені всі етапи його трудового шляху. Зайшовши в цей кабінет, можна відразу побачити, скільки років страхового стажу у вас вже є.

“Є офіційний портал Пенсійного фонду. Там людина може створити собі кабінет і відразу побачити весь набутий стаж, дізнатися, яка її чекає пенсія. Тоді людина може задуматися, подивитися, який стаж врахований, чи не пропущено щось, чи не забув роботодавець передати дані “, – розповіла Лазебна.

Українцям розповіли, як дізнатися свій страховий стаж, і що робити, якщо в ПФУ весь стаж не зараховано

Реєстрація на порталі ПФУ – справа нескладна. Будь-яка сучасна людина, більш-менш знайомаз комп’ютером, інтернетом і соцмережами, зробить це сама. Ну, а якщо хтось ще з комп’ютером не дуже дружить, то можна пройти реєстрацію у місцевому відділенні ПФУ.

Тут важливі два моменти
Після того, як ви отримаєте електронний цифровий підпис, його потрібно зберегти в якій-небудь папці комп’ютера. В якій – неважливо. Головне – пам’ятати, де його шукати.
Потрібно також ретельно зберегти пароль входу в систему, щоби потім мати можливість в неї увійти повторно.
Що робити, якщо в особистому кабінеті у вас відображений не весь стаж
Власне, в усіх, хто почав свій трудовий шлях ще в минулому тисячолітті (звучить страшно, але так воно і є), весь страховий стаж на порталі ПФУ не враховано. Там враховані лише роки роботи, починаючи з 2000 року. Тому тим, хто трудився і до 2000, потрібно поклопотатися про те, щоб занести дані щодо вашого славного трудового шляху в електронні аннали Пенсійного фонду.

Найпростіше – зробити скан-копії сторінок своєї паперової трудової книжки і представити їх до Пенсійного фонду. Таким чином весь ваш трудовий шлях вже буде оцифрований, і вам зможуть об’єктивно підрахувати ваш страховий стаж.

Само собою, що копії сторінок трудової книжки повинні бути чіткі і мають добре читатися.

Джерело