Уряд Туреччини розкритикував рішення суду Європейського Союзу про дозвіл роботодавцям забороняти носіння хіджабів на робочих місцях, заявивши, що це "удар по правах мусульманських жінок" і "додасть легітимності расизму".

Як пише The Guardian, Вищий суд ЄС та Європейський суд справедливості ухвалили, що приватні роботодавці можуть забороняти працівникам носити релігійні символи, зокрема на робочому місці. У відповідь речник президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана Ібрагім Калин заявив, що цей крок "сприятиме ісламофобії".

"Рішення Європейського суду про хіджаби на робочому місці — ще один удар по правах мусульманських жінок. Чи виключає тепер концепція релігійної свободи мусульман?", — написав Калін у Twitter.

Він зазначив, що рішення "зіграє на руку паліям війни проти ісламу в Європі".

Директор зі зв'язків з громадськістю Ердогана Фахреттін Алтун назвав рішення "неймовірним" і "спробою надати легітимність расизму".

"Замість того, щоб засуджувати своє темне минуле, Європа тепер прагне прийняти його. Ми засуджуємо цю постанову, яка утискає людську гідність", — написав у Twitter Алтун.

Раніше суд Європейського Союзу схвалив заборону на носіння хіджабу на робочому місці у разі, якщо це може нашкодити релігійно нейтральному іміджу роботодавця.

Що відомо У лютому генеральний прокурор суду Європейського Союзу заявив, що роботодавець має право забороняти носіння хіджабу на роботі у рамках політики релігійного нейтралітету. Військові Південно-Африканської республіки дозволили мусульманським жінкам-військовим носити хіджаб разом з уніформою. Поліція Нової Зеландії представила варіант жіночої уніформи з хіджабом, щоб заохотити жінок-мусульманок вступати до її лав. 32-річна іранка Шохре Байат, яка є міжнародною арбітринею і судила чемпіонат світу з шахів серед жінок у Шанхаї, не може повернутися додому через те, що з'явилася на чемпіонаті без хіджабу. Мусульманка з американського штату Міннесота поскаржилася на дискримінацію після того, як бариста написала на стакані з кавою замість її імені назву терористичної організації.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело