У Полтаві хочуть створити Меморіальний комплекс у пам’ять про жертв Голодоморів 20 століття. Проєкт такого рішення підтримали 20 липня на депутатській комісії міськради з питань містобудування та архітектури. Ініціював створення комплексу депутат Юліан Матвійчук. Далі будівництво мають погодити на сесії міськради, а гроші на це візьмуть із бюджету громади.

Два знаки пам’яті жертв Голодоморів розташовані у сквері між вулицями Кагамлика, Європейська та Панаса Мирного у Полтаві. Замість них хочуть створити Меморіальний комплекс у пам’ять про загиблих від голоду 20 століття. Такий проєкт рішення 20 липня підтримали на депутатській комісії міськради з питань містобудування та архітектури.

"У Полтаві досі не було такого серйозного меморіального комплексу, де могли з області з’їжджатися, вшановувати пам’ять наших українців. Буде не просто меморіал, а з елементами громадського простору. Щоб не зникав парк, щоб люди, мами з діточками, люди похилого віку змогли тут також відпочивати", − говорить ініціатор створення меморіального комплексу, депутат міськради Юліан Матвійчук.

У Полтаві планують створити меморіал пам’яті жертв Голодоморів

Знаки, які стоять нині, протягом минулих двох років встановили благодійники. Їх демонтують, а новий меморіальний комплекс мають створити за гроші із бюджету міста.

"Після того, як рішення ухвалять на сесії, виконком має оголосити всеукраїнський відкритий конкурс. Там уже буде абсолютно усе прописано: скільки приблизна вартість, створюється конкурсна комісія, яка обиратиме найкращий і найгірший варіанти, потім створять умови конкурсу", − зазначив ініціатор створення меморіального комплексу, депутат міськради Юліан Матвійчук.

Крім меморіалу, у парку мають оновити пішохідні доріжки та лавки.

"Хороший парк. Якщо облагородять, буду задоволений, краще стане. Але і зараз непогано", − каже полтавець Сергій Бойко.

"Якщо брати з фінансової точки зору,мені здається, що у нас є питання, на які варто витрачати гроші. Якщо вже є пам’ятники і є гроші, то краще їх (вкласти – ред.) у дороги, освіту, медицину. Головне, що ми шануємо, пам’ятаємо", − говорить полтавка Наталія Китаста.

Полтавщина – один із регіонів України, де минулого століття від голоду загинуло найбільше людей, розказала Суспільному працівниця краєзнавчого музею Наталія Кузьменко.

"Втрати, які Полтавщина зазнала за цей період, демографічні втрати, сягають близько мільйона людей. Взагалі загальні втрати по Україні розраховуються від майже чотирьох до семи мільйонів людей", − говорить працівниця Полтавського краєзнавчого музею Наталія Кузьменко .

Проєкт рішення щодо створення меморіального комплексу мають розглянути на сесії міськради, яка запланована на 23 липня.

Джерело