У Більську Котелевської громади навчають студентів, як правильно вести розкопки, робити креслення та описувати знахідки. До такої міжнародної археологічної школи долучилося 40 учасників. Вони працюють в урочищі Барвінкова гора і шукають поховання та предмети, зокрема, скіфського часу. Одночасно з ними на місці працює археологічна експедиція.

В урочищі Барвінкова гора у селі Більськ – розкопки на території близько 300 квадратних метрів. Поруч із археологами працюють студенти.

"Ми розкопуємо новий об'єкт. Можливо це буде господарська яма. Ми дуже це обережно робимо, щоб нічого не пошкодити. Використовуємо щіточки, шпателі, совки", − каже учасниця археологічної школи в Більську Яніна Козинець .

Археологічна школа: на Полтавщині ведуть розкопки студенти та дослідники з академії наук

Яніна Козинець із Дніпра – одна із 40 учасників міжнародної археологічної школи у Більську. Студенти сюди з’їхалися з різних міст України. Їм викладають теорію і практику археології, розповів Суспільному Денис Гречко.

"Ми, звичайно, готуємо майбутніх польових археологів. Від самого початку – від розмітки розкопу, визначення місця для проведення розкопок, як ми виявляємо ці об’єкти, як вони досліджуються, як відбувається камеральна обробка матеріалів і як поступово готуються креслення, ведеться польовий щоденник, польовий опис матеріалів", − каже керівник археологічної школи у Більську Денис Гречко .

"Ось є у нас кремінь. Це може бути як звичайний скол, так і наконечник. Швидше за все, був якийсь підвал чи щось таке. Це місце розташоване на схилі, сюди змило кістки і кераміку", − говорить учасник археологічної школи в Більську Данило Липа.

Проживають археологи та учасники школи у таборі неподалік урочища. Уперше тут студентка із Києва Аліна Казімко.

"У нас неймовірно класні ранки. Ми йдемо копати, повертаємось, проводимо вільний час, увечері знову покопали і можемо насолодитися (відпочинком – ред.) під гітару, поспівати пісні біля багаття. І ось ця атмосфера дружності, дружнього колективу, неймовірно класного спілкування, перекриває, можливо, якийсь дискомфорт", − каже учасниця польової археологічної школи у Більську Аліна Казімко.

З учасниками школи на території заповідника "Більськ" працює близько десятка дослідників, зокрема, з Національної академії наук. Вони розкопки ведуть із середини червня. Таким чином підготували територію для студентів, каже керівник заповідника Ігор Корост.

"Це для них такий старт для того, щоб навчитися і працювати далі на різних локаціях. Цього року ми запланували таких дві-три, а можливо, і чотири, де вони будуть шурфувати – закладати невеликі розкопи, власне, проводити дослідження, працювати з технікою", − каже директор історико-культурного заповідника "Більськ" Ігор Корост .

Археологи під час розкопок виявили поховання, яким понад дві тисячі років, каже керівник польової школи Денис Гречко.

За словами Дениса Гречка, ця польова археологічна школа у Більську − сьома. Її влаштовують щоліта із 2015. Цього разу вона триватиме до 30 липня.

За словами директора історико-культурного заповідника "Більськ" Ігоря Короста,Більське городище – це історична пам’ятка, найбільше укріплення скіфського часу у Східній Європі. Воно являло собою типове укріплене поселення. Перше дослідження території влаштували понад 100 років тому – 1906-го.

Джерело