У Сумах освятили баню церкви Успіння Пресвятої Богородиці. Третій рік коштами громади храм зводять на Пришибській площі. Подію приурочили до Дня Хрещення Київської Русі, який відзначають 28 липня.

Кошти на будівництво церкви збирає місцева громада. Це район вулиці Прокоф'єва, Криничної та Конотопської битви. Також допомагають сумські благодійники.

"Під час революції було багато зруйновано храмів. Мабуть, 90%. Та все одно людська душа тягнеться до Бога. Найближчий спосіб – через храм. Людина за допомогою храму, молитви, поста наближається до розуміння своєї ролі на Землі і до розуміння того, що без Бога неможливо пройти такий складний життєвий шлях", — говорить вірянин Микола Тесленко.

У Сумах освятили баню церкви Успіння Пресвятої Богородиці

Баню виготовив майстер з Лебедина, говорить настоятель церкви Успіння Пресвятої Богородиці отець Олексій.

"Третій рік будуємо. 5 травня ми викопали котлован. 11 листопада 2019 року служили першу літургію. А за допомогою кого? Більшість – люди. Найперше — завдяки Богу. Якби не Боженько, не було б цих людей, не було б нікого, не було б цього храму. Кор.: – Це перший храм, який ви будуєте? – Так, перший. Кор.: – Важко? – Колосально. Іноді прокидаєшся ранком — все: вже сил немає, нічого не хочу. Потім усе ж таки на людей дивишся і розумієш: якщо зупинюся, який же я приклад подаватиму людям", — каже він.

Над проєктом церкви працювали сумські архітектори. По периметру стін — 12 вікон у формі хрестів, які символізують апостолів.

"Ми не відходили від українських традицій: це форма дверей, висота, розмір куполу. Беремо ідеї з нашої дерев’яної української архітектури, яка залишилась в одиницях, навіть на території не тільки Сумщини, а й України. Витягнутий купол центральний – це данина поваги козацьким церквам", — сказав керівник проєкту Володимир Биков.

В області, за часи Незалежності, громади звели близько 90 храмів. Ще 27 — у стадії будівництва, говорить керуючий Сумською єпархією архієпископ Мефодій.

"Це ще одна святиня добудовується в м. Суми — 12-й храм. Отець Олексій Нікіфоров з своєю громадою вибрали гарне чудове місце, де якраз храму немає поруч. Багато зусиль. Священник тут більше буває, ніж вдома", — зазначив він.

Поки служби проводять у підземному храмі.

Джерело