22 липня Сумщину відвідали представник Уповноваженого Верховної Ради України з соціальних та економічних прав людини Олена Степаненко, представник Уповноваженого в північних областях Вікторія Пєхова, директор департаменту моніторингу та соціальних прав Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Світлана Глущенко.

До розмови з керівництвом та депутатами обласної ради долучилися представник Уповноваженого та регіональний координатор Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини в Сумській області Дмитро Бойченко і Марина Єжкун.

Присутні обговорили стан дотримання прав людини, зокрема, в соціальній сфері Сумщини. На зустрічі були озвучені проблемні питання щодо забезпечення прав мешканців психоневрологічних інтернатів, геріатричних пансіонатів тощо. Учасники зустрічі обговорили шляхи подальшої співпраці та здійснення спільних заходів з метою контролю за додержанням конституційних прав і свобод громадян у закладах та установах області соціального спрямування.

Сумщину відвідали представники омбудсмена

Окрему увагу приділено питанням порушення прав трудової експлуатації, заборгованості з виплати заробітної плати та заходам, які вживаються керівництвом області щодо її погашення.

Олена Степаненко розповіла, що Уповноважений Верховної Ради з прав людини щороку отримує десятки тисяч звернень громадян з усіх регіонів держави.

«Аналіз цих звернень, а особливо моніторинг по регіонах щодо ситуації з дотриманням прав людини, спонукав Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмилу Денісову ініціювати виїзди до всіх без винятку регіонів задля того, аби налагодити діалог з місцевими органами влади, адже кожна область відрізняється ситуацією у сфері дотримання прав людини», - зазначила представник Уповноваженого.

Тільки з початку поточного року від жителів Сумщини надійшло 553 звернення про порушення їх прав. 35% від цих листів – скарги на порушення прав громадян на доступ до інформації, ще 22% - про порушення соціально-економічних прав. Було акцентовано увагу на забезпеченні прозорості та відкритості органів місцевого самоврядування, що передбачає можливість впливу громадськості на рішення та діяльність цих органів. Тож було вирішено провести низку заходів для територіальних громад. І представники омбудсмена, і депутати обласної ради готові спільно працювати у цьому напрямку.

Віктор Федорченко запевнив, що обласна рада й надалі готова до конструктивної  взаємодії з представниками Уповноваженого ВРУ з прав людини і зі свого боку максимально сприятиме правозахисній діяльності фахівців інституту омбудсмена на теренах Сумщини.

За результатами зустрічі досягнуто домовленостей щодо обміну інформацією стосовно проблемних питань, які потрібно вирішувати в регіоні.

Сумська облрада

Джерело