Посуд, вази, прикраси та меблі з дерева виготовляє полтавець Анатолій Курочка. Цим займається понад шість років. Навчався, каже, самостійно, а тепер у власній майстерні працює щодня. Свої роботи Анатолій Курочка готується представити на фестивалі, який стартує 30 липня в Одесі.

На спеціальному станку вирізає ложку полтавський майстер Анатолій Курочка. Цей процес, каже, займає у нього три години. Роботі з деревом навчався самостійно. Удома облаштував майстерню.

Сирий матеріал використовує тому, що вироби із сухого дерева можуть тріскатись. У роботі, каже, переважно використовує горіх, а ще – поєднує його з іншими видами деревини.

"Шкатулочка сегментна, склеєна із різних порід дерева. Тут є дуб, тут є вільха і задня стінка – абрикос. Так вона виглядає і покрита теж олією", − каже майстер із токарних робіт по дереву Анатолій Курочка.

Спочатку з дерева Анатолій виготовляє заготовки і лишає їх висихати, а потім створює свої вироби.

"Заготовка була зроблена, виточена так, як я показував, більше року тому, другого числа, п’ятого місяця, 2020-го року. Тепер її треба проточити до товщини, якої мені потрібно, щоб вона була виточена і гарна. Потім вишліфувати і виполірувати".

За фахом 58-річний Анатолій інженер та економіст. Токарським ремеслом почав займатися 2015-го. Нині виготовляє із дерева скриньки, посуд, прикраси та інші речі. А ще – меблі для власного будинку.

"Починав тільки, щоб заробити на прожиття, зараз уже роблю тому, що без роботи не можу. Я зранку встаю, поснідав і йду в майстерню, і працюю дуже допізна, практично до 10-ї вечора, чи й довше, як є натхнення".

Загалом Анатолій Курочка створив близько пів тисячі робіт. Вони, окрім України, є у колекціях у Сполучених Штатах Америки та країнах Європи. Нині майстер готується експонувати вироби на фестивалі в Одесі, який розпочнеться 30 липня.

Джерело