У разі нової хвилі поширення коронавірусу в Україні, Міністерство охорони здоров'я запровадить низку обмежень щодо в'їзду до країни, а також відстежуватиме контакти хворих.

Так, як розповів Суспільному заступник міністра охорони здоров'я Ігор Кузін, обмеження пересування стосуватиметься переважно необхідності тестування і особливих умов самоізоляції. Іноземці, що заїжджатимуть до країни, будуть зобов'язані мати негативний ПЛР-тест та здати його повторно протягом 72 годин.Українці матимуть в'їжджати без тесту, але його також необхідно буде зробити впродовж 72 годин. Ця норма не стосуватиметься вакцинованих громадян.

"Ми бачимо, що у деяких регіонах, точково вже в нас є показники, які змінюють в гіршу сторону, тому будемо користуватися механізмом адаптивного карантину. Якщо ми побачимо, що в деяких регіонах в нас різко зростає госпіталізація, або з'являються різко спалахи, адаптивний карантин спрацьовує і ми перейдемо на іншу зону, тобто на жовту або на помаранчеву, або навіть в червону. Тому тут все буде залежати від епідемічної ситуації", — розповів Кузін.

У МОЗ розповіли, як посилиться карантин у випадку нової хвилі COVID-19

Заступник міністра також зазначив, що відомство планує пропонувати дозволити не проходити самоізоляцію людям, які отримали навіть одну дозу вакцини, щоб стимулювати українців робити щеплення.

"Другий вектор розвитку — це посилення лабораторної і протиепідемічної складової. Це розслідування спалахів, відстеження контактних", — зазначив Кузін.

Що відомо Станом на ранок 23 липня в Україні було виявлено 763 нових випадків COVID-19, від ускладнень захворювання померла 21 людина. Голова Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Гебреєсус оголосив про початок третьої хвилі COVID-19 на тлі зростання кількості нових випадків захворювання через дельта-штам. Станом на 15 липня в Україні офіційно підтверджено чотири випадки зараження штамом коронавірусу "Дельта". Два нових випадки виявили на Закарпатті. ВООЗ попередила, що лямбда-штам збудника COVID-19, вперше виявлений на території Перу, поширився вже у понад 30 країнах. Міністерство охорони здоров'я повідомило, що в Україні COVID-19 було щеплено 128 646 співробітників 954 компаній. Усього на щеплення вже записані 471 738 особи з 673 компаній. МОЗ розповіло про те, якими можуть побічні ефекти вакцинації проти COVID-19 і в яких випадках слід звертатися за допомогою лікаря. У Національній академії наук вважають, що ситуація із захворюваністю на COVID-19 в Україні найближчим часом може стрімко погіршитись на тлі зростання основних епідеміологічних показників. Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко не виключив впровадження осінню нового локдауну і розповів, що якщо вдасться вакцинувати літніх людей на 80% — посилення карантинних обмежень можна уникнути.

Читайте також

Як отримати другу дозу вакцини від COVID-19. Пояснює ЦГЗ

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело