Тільки російському "СТС" за останні 1,5 року "кварталівці" продали п'ять своїх шоу, вказують журналісти

 "95 квартал" продовжує продавати в Росію кіно- та телепродукцію в обхід санкцій, які запроваджує президент Володимир Зеленський. Про це мовиться у новому випуску "Watchdogs.Розслідування".

Журналісти з'ясували, що компанії з виробництва телевізійних серіалів та розважальних шоу, якими управляють люди з орбіти чинного президента, продають свої кінопродукти в Росію щонайменше два-три рази на рік.

Продукти продаються російським телеканалам навіть попри запроваджені щодо останніх санкції. При цьому заробітки "кварталівців" у Росії суттєво зросли після обрання Зеленського президентом України.

"Після 2014 року свіжого "кварталівського" контенту в Росії не було. А тільки Володимир Зеленський став президентом, то почалося – спихнули навіть свій старий серіал "Родичі" 2016 року. У Росії він вийшов в ефір торік, у 2020-му", – розповідають автори розслідування.

Журналісти-розслідувачі зазначають, що продукти "95 кварталу" придбав та транслює в ефірі російський телеканал "СТС". Зокрема, 7 червня 2021 року канал випустив "кварталівський" серіал "100 тисяч хвилин разом" ще й із позначкою "ексклюзив".

"Просто парадокс – "СТС" перебуває під санкціями президента Зеленського. У травні 2020 року він видав черговий указ про запровадження санкцій проти низки компаній. Там на 3 роки під санкції України потрапляє ТОВ "СТС Медіа", Росія. І там прямим текстом написано, що компаніям-резидентам України заборонені будь-які торговельні операції з СТС", – зауважують у розслідувані.

Лише за останні 1,5 року "95 квартал" продав щонайменше п'ять своїх шоу в Росію, і мова йде тільки про "СТС".

"Папік" – перший сезон зняли в 2019 році, вже весною 2020 року показали у Росії. Потім були "Родичі" – серіал 2016 року, але на "СТС" його показали саме у 2020-му. Далі – восени минулого року "СТС" оголосив кастинг на "Лігу Сміху" за франшизою "Кварталу". І вже цього року – "Сто тисяч хвилин разом" і другий сезон "Папіка", зазначають автори.

Виробником цих серіалів є ТОВ "Кіностолиця", яка входить до групи "Квартал 95".

"Зеленський формально із цього бізнесу вийшов. Але перший помічник президента Сергій Шефір і досі є співвласником "Кварталу 95", а його брат Борис – співвласник "Кіностолиці". А сам Зеленський у своїй останній декларації показав, що у 2020-му році отримав понад 4,5 млн грн роялті якраз від "Кіностолиці" і "Кварталу 95", – наголошують журналісти.

У "95 кварталі" пояснюють продажі своїх продуктів російському "СТС" тим, що в них укладений договір про дистриб'юцію зі шведською компанією "Екко Райтс" – і саме вона продає їхні шоу за кордоном.

"Але історія зі шведським дистриб'ютором, який нібито продає проєкти "Кварталу" по всьому світу, а "Квартал" на те не впливає – шита "білими нитками". Тому що ніякого "по всьому світу" немає. "Кварталівські" серіали ідуть у Росію і тільки у Росію", – заперечують журналісти.

Закон при цьому не передбачає жодного покарання за порушення санкційного режиму, наголошують автори розслідування.

"За законом "Про санкції" їх можна накласти на кого завгодно і за що завгодно. Але правда і те, що жодного механізму покарання за порушення санкційного режиму в Україні не існує… Зеленський з інтонаціями ображеної дитини скаржиться на Меркель, мовляв, замало зробила, аби зупинити "Північний потік-2". Як гадаєте, в Європі ніхто не знає, що Зеленський торгує своїми серіалами з Росією? А якщо Зеленському можна, то чому німцям – ні?" – резюмують журналісти.

Дивіться також: Як Зеленський НЕ заважає другу-олігарху "кошмарити" стратегічного канадського інвестора

Джерело