У парку Пушкіна, що у Краматорську, з 23 червня усі охочі можуть займатися спортом за допомогою смартфонів. За проєктом "Здорова Україна" тут з’явилась перша на Донеччині спортивна локація. На майданчику встановили стенди з QR-кодами, де розміщені посилання на вправи з віртуальним тренером.

Путівник із локаціями "Активного парку" знаходиться на вході до парку Пушкіна.

На локаціях майданчики із тренажерами на гнучкість, витривалість, підтримку тонусу м’язів. Окремо, біля кожного – стенд "Тренуйся тут", де розміщене посилання на заняття з віртуальним тренером.

У Краматорську охочі зможуть займатися спортом за допомогою смартфонів

Щоб займатися на всіх цих тренажерах потрібно мати телефон з камерою. За допомогою QR-коду можна отримати посилання на сайт, де є відео з вправами.

Обрати можна вправи для початківців, освічених спортсменів та професіоналів. На відкритті майданчика вправи з вищим рівнем підготовки випробував Ігор Аніпченко, який понад 10 років займається воркаутом.

"Ці QR-коди, вважаю, гарне досягнення, в плані, що людина, заходячи на майданчик, мінімум зможе отримувати якийсь відсоток знань без тренера. Так, тренера це не замінить, однозначно, тому що тренер підкаже якісь помилки, нюанси, але основну тематику він розповість", — пояснив Суспільному Ігор.

Ці спортивні майданчики для тренувань створили за програмою президента "Здорова Україна". За словами голови Краматорська Олександра Гончаренка, у місті буде три таких локації.

"Наступні один-два тижні будуть відкриті дві площадки. Одна — у парку Ювілейному, і наступна, третя, буде на Ярослава Мудрого, у сквері Машинобудівників", — повідомив Суспільному Олександр Гончаренко.

За словами начальника управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА Володимира Мицика, локації "Активних парків" створюють за гроші з міських бюджетів. У скверах та парках встановлюють необхідне обладнання для комплексу вправ та стенди. Загалом в області таких побудують 14.

"Як правило, це майданчики що існують, вони фарбуються, оновляються кольори лого "Здорова Україна" і виготовляється навігація. Це коштує приблизно від 6 тисяч гривень й фарба близько трьох тисяч", — розповів Суспільному Володимир Мицик.

Деякі громади самотужки виготовляють, або замовляють необхідне приладдя у виробників спортивного обладнання. Це лавочка, бруси, або перекладина і шведська стінка, — додав начальник управління фізичної культури.

Відкриття локації приурочили до початку Олімпійських ігор у Токіо. Для цього у місті підняли олімпійський прапор. Так підтримали спортсменів, які представлятимуть Донеччину.

Читайте також

Майже 200 плавців-любителів: на Сіверському Дінці провели благодійний заплив

Джерело