Опале листя, гілля, траву після покосу, бур’яни жителі одного з багатоквартирних будинків Світловодська Кіровоградської області використовують, як мульчу під дерева, квіти та кущі. Про це розповіла Суспільному мешканка будинку Галина Пархоменко.

Мульча – це будь-який тип матеріалу, яким вкривають грунт, щоб зменшити випаровування вологи, збагатити його поживними речовинами, утеплити коріння взимку. Також цей спосіб ефективний у боротьбі з бур’янами. "Ми вважаємо, – говорить Галина Пархоменко, – що вигрібання листя, трави протягом років привело до того, що наші двори перетворились на ділянки, де крім амброзії, вже зачепитися нічого не може. Також збільшуються звалища сміття, де збирають рослинні рештки, які постійно димлять, отруюючи атмосферу".

Мульчування дозволяє запобігти сповзанню грунту з пагорба, на якому мешканці будинку облаштували квітники, говорить Галина Пархоменко. "Ця мульча годує рослини, рятувала під час спекотного літа. Наш крутий схил навпроти під'їзду, на якому раніше стирчала травичка вперемішку з постійно підростаючою амброзію та злазила земля на дорогу, розквітнув".

Опале листя жителі одного з будинків Світловодська використовують, як мульчу

Не всі жителі будинку зразу сприйняли цю ідею, розповіла Галина. "Пройшли через нерозуміння і сарказм, а зараз сусіди інколи навіть рештки від овочів та фруктів виносять, розкладають навколо рослин, а зверху прикривають шаром трави чи листя".

Галина Пархоменко вважає, що методи догляду за земельними ділянками змінились, і не в кращу сторону. "Окрім того, що вигрібати стали листя, траву з землі, є ще таке питання до наших контор, які займаються облаштуванням територій. Це питання покосу трави. Справа у тому, що у нас лише косять, але не підсівають. І ми два роки відвойовували прямо свій схил від раннього покосу. Що маю на увазі – трава повинна викинути колосся, і його частина повинна визріти, тоді йде самовідновлення газону. А раннє косіння стимулює бурхливий ріст амброзії – вона одержує доступ до сонця, конкурентні трави прибираються і вона стрімко починає рости".

Запровадження мульчування опалим листям та травою має ще такі позитивні моменти, вважає Галина Пархоменко: менше роботи для двірників, економія на вивозі сміття з двору та ще один: "У цій справі допомагають діти двору. То палички для огорожі повстромляють, то траву перенесуть. І вже інколи чую, як зауваження роблять іншим, щоб ті не чіпали квіти. Для цього все й робимо".

Читайте також Жителів Новоукраїнської громади на Кіровоградщині вчать сортувати сміття "День чистих берегів". На пляжі у Кропивницькому зібрали 30 мішків сміття

Джерело