23 вересня на Полтавщині, як і в решті регіонів України, впровадили «жовту» карантинну зону через поширення коронавірусу. Це згідно з рішенням Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки. Обмеження не діятимуть, якщо у понад 80% персоналу закладу та усіх повнолітніх відвідувачів будуть сертифікати про одне чи два щеплення.

Тетяна Кожушко разом із мамою та братом відвідали одну із полтавських кав’ярень. У цьому та решті закладів харчування області 23 вересня діють обмеження «жовтої» карантинної зони.

"Я вважаю, що якісь обмеження мають бути. Але, на мою думку, вони уже усім трохи набридли. Усім уже хочеться жити попереднім життям. Я з однієї сторони розумію, що обмеження мають бути, щоб було менше випадків зараження. Якщо запроваджують якісь обмеження, то я їх дотримуюся", – каже полтавка Тетяна Кожушко.

Із обмеженнями або перевіркою вакцинації: на Полтавщині діє «жовта» карантинна зона

У кав’ярні вирішили працювати із дотриманням обмежень, каже Наталя Татару.

"Ми прибрали стільчики для того, щоб у людей не було можливості сісти. Десь столи розсунули, щоб дотримуватися дистанції. У нас є розмітка території. Ми розуміємо, що не усі наші відвідувачі мають ці сертифікати (про вакцинацію від коронавірусу – ред.). Це перше. І друге – застосунок «Дія» не у всіх «підтягує» (сертифікати про вакцинацію від коронавірусу – ред.). І в мене є знайомі, які зробили першу вакцинацію, другу вакцинацію, але у них застосунок не показує", – говорить керуюча кав’ярнею Наталя Татару.

Згідно із обмеженнями «жовтої» карантинної зони, для закладів харчування відстань між столами має бути не менше за 1,5 метри, а за кожним із них мають розміщувати до чотирьох людей. Заклади культури прийматимуть відвідувачів із наповненістю залів до двох третин або до половини місць у кожному окремому залі. Заборонено проводити масові заходи за участі понад однієї людини на 4 квадратних метри площі або із наповненістю залу на понад дві третини. У фітнес-центрах зможуть займатися по одній людині на кожні 10 квадратних метрів площі.

У полтавському фітнес-клубі у групах тренуються по 10 людей. До карантину їх було близько 30, говорить Алла Головко.

"Наші тренери роблять скринінг температурний і також знаходяться у приміщенні у масках. Авжеж, тренування відбувається без маски, адже це не дає можливості гарно тренуватися. Зараз працюємо над тим, щоб наші тренери були щеплені. Уже по одній вакцині вони пройшли. Щодо наших клієнтів, поки що таких перевірок ми не будемо робити", – каже керуюча фітнес-клубом Алла Головко.

Торік в області щодо дотримання карантинних обмежень було понад 30 тисяч перевірок. Стільки ж – за дев’ять місяців цього року, каже фахівець обласної Держпродспоживслужби Станіслав Руденко. Приблизно під час 10% перевірок виявляють порушення.

"Є позапланові та комплексні перевірки. Якщо позапланові, то люди приходять на об'єкти з відповідними документами і перевіряють дотримання вимог постанови №1236. Під час комплексної перевірки ми співпрацюємо з органами Національної поліції, з Укртрансбезпекою, Міністерством інфраструктури, освітою, іншими відповідними органами. Якщо ми бачимо скупчення людей – це є порушення, наявність масок, які закривають ніс та рот, маркування, наявність антисептика, наявність контейнера для утилізації засобів індивідуального захисту", – говорить начальник управління обласної Держпродспоживслужби Станіслав Руденко.

Полтавець Георгій Скляр, каже, що обмежень «жовтої» карантинної зони поки не відчуває.

"Я спокійно щепився, я маю можливість мандрувати, я вільно пересуваюся по місту. У чому мене обмежили?", – каже полтавець Георгій Скляр.

"Ставлюсь неоднозначно. Тому що деякі навчальні заклади позакривали через невідповідність і малу кількість невакцинованих викладачів. А свято до Дня міста буде у звичному режимі – концерт", – говорить студент Віктор Кіпаренко.

Що відомо: Згідно зі змінами до постанови Кабміну від 13 вересня, під час «жовтої» зони бізнесу пропонують два варіанти роботи: працювати без додаткових обмежень, але для цього 80% персоналу та усі відвідувачі повинні мати сертифікат про щеплення від коронавірусу, що засвідчує отримання однієї чи двох доз вакцини, негативний ПЛР-тест, або довідку про одужання. Або ж працювати з усіма додатковими обмеженнями «жовтої» зони і не перевіряти відповідні документи про вакцинацію. На Полтавщині та в Україні карантин через поширення коронавірусу запровадили від 12 березня 2020-го року.

Джерело