У Полтаві вдруге освятили Свято-Миколаївський храм Православної церкви України. Сучасну будівлю звели на місці, де був храм із XVIII століття. Стара споруда не вціліла, бо її зруйнували після приходу радянської влади, а згодом відновили, розповів Суспільному релігієзнавець Юрій Вільховий.

Півтора десятки років тому Свято-Миколаївський храм парафіяни вирішили відремонтувати, а нині роботи завершили, тому й вирішили будівлю освятити, каже настоятель Олександр Дедюхін.

У центрі вівтаря полтавської Свято-Миколаївської церкви ПЦУ – цегляний престол. Його виклали із матеріалів, які дві сотні років тому були частинами стін кам’яного Миколаївського храму.

У Полтаві освятили храм ПЦУ, зведений на місці церкви XVIII століття

"Кам’яна церква уперше на цьому місці була освячена 1774-го року. Це був перший кам’яний храм у Полтаві. Потім будувався Успенський собор і інші церкви", - говорить настоятель Свято-Миколаївського храму ПЦУ Олександр Дедюхін.

"Ця частина церкви, те, що ми бачимо сьогодні – це прибудова до колишньої Миколаївської церкви. І більше того, історична частина цієї споруди була остаточно знищена ще у минулому столітті, ймовірно в другій половині 1930-х років", - каже релігієзнавець Юрій Вільховий.

Відновили храм і богослужіння у середині минулого століття, каже настоятель. А 2007-го парафіяни вирішили церкву відремонтувати. За півтора десятки років замінили вікна, підлогу та реставрували іконостас. Останнім відновили престол.

"Ми довго йшли до цього, відбудовували, збирали якісь пожертви, допомагали, хто як міг. І ось нарешті ця подія відбулася", - говорить вірянка Свято-Миколаївського храму ПЦУ Зоя Воронянська.

По завершенню ремонту храм вирішили освятити.

"Храм, який зачинали, храм, який руйнували, храм, в якому йшла боротьба української громади за своє існування. Тому що тут були намагання перевести цей храм в московський патріархат, коли храм вже був українським. Була боротьба, були протистояння, але сьогодні храм, слава Богу, відроджується", - каже архієпископ Полтавський і Кременчуцький ПЦУ Федір.

За словами настоятеля Олександра Дедюхіна, на святкові літургії до церкви приходить близько двох сотень парафіян.

Джерело