З нагоди Міжнародного дня миру, який відзначили 21 вересня, до Запоріжжя вперше завітали актори киргизького культурного центру Кудук, аби показати перформативну виставу «Акорд».

Авторка Діана Рахманова кілька років поспіль досліджувала культурні та соціальні наслідки громадянської війни в Таджикистані у 90-х роках. Каже, поїздка в Україну – це можливість діалогу про спільні процеси, які відбувалися у Таджикистані в 90 роках та які зараз відбуваються на сході України.

"Я сама виросла в дитячому будинку, це було пов’язано з тим, що моя мати змушена була залишити мене через воєнні дії. Коли я збирала матеріал, деякі люди розповідали, що вони закривали себе від куль кришками від пральних машин «Киргизія». І, звичайно, досить важливі «човникові» сумки, для мене це символ міграції, символ втечі", — розповідає Діана Рахманова.

У Запоріжжі актори киргизького культурного центру

"Одна з перформативних частин нашої вистави, коли на сцені стояла наша традиційна пічка – тандир, де випікали коржі. Під час війни людям інколи видавали зарплату хлібом. Для мене символічна згадка про те, що під час війни люди інколи не мали доступу до хліба", — додає авторка вистави.

Ярослав Мінкін, представник молодіжної організації "СТАН" каже, 7 років тому зрозумів, що Україні бракує діалогу. Потрапивши до Киргизстану, зрозумів, що можна транслювати цей діалог через мистецтво.

"Вистава «Акорд» вперше була проведена саме в той день, коли розпочався конфлікт на таджицько-киргизському кордоні. Це було дуже символічно, коли з одного боку військові починають стріляти, а люди мистецтва намагаються зберегти якимось чином цей хиткий мир, який там наразі є", — пояснює Ярослав Мінкін.

Надалі актори планують показати виставу на Херсонщині, Донбасі та Харківщині.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

Джерело