Термокружки дозволяють підтримувати температуру холодних або гарячих напоїв. Якщо раніше цей предмет використовувався в основному в туристичних походах, то зараз кружки з термоефектом стали звичними виробами, якими користуються у повсякденному житті.

Термокружки стали своєрідним аксесуаром. Виробники розробляють індивідуальні види дизайну для виробів, щоб кожен охочий зміг знайти оптимальний варіант.

У функціональному плані кружка з термоефектом складається з пластикової або сталевої колби з подвійними посиленими стінками та повітряним прошарком. Завдяки такій конструкції вона зберігає температуру рідини. Найпоширеніші матеріали для цих виробів ‒ це пластик, нержавіюча сталь та кераміка.

Як миколаївцям обрати термокружку ― пояснює експертка

"Для того, щоб насолоджуватися улюбленими напоями на прогулянці в парку або на природі найпрактичнішою стане термокружка в корпусі з нержавіючої сталі з подвійними стінками та прогумованою накладкою по всьому діаметру чашки, накладка не гріється і не ковзає і дає можливість впевнено тримати термокружку в руці, а кнопка-клапан стане зручною опцією. Між стінками такого корпусу знаходиться вакуум, який підтримує температуру від чотирьох до десяти годин", – розказала Антоніна Стусь, яка спеціалізується на продажу подібних товарів.

Найефективнішими щодо збереження температури та довговічності є кружки з нержавіючої сталі. Їх часто використовують під час занять активними видами спорту, на відпочинку, екскурсіях тощо.

Пластикові термокружки важать менше, ніж сталеві. За словами Антоніни Стусь, працюють вони не так ефективно, проте зручніші в повсякденному використанні. Пластик дає дизайнерам можливість декорувати предмет, але при цьому варто враховувати, що це матеріал недовговічний (при падінні або ударі він легко тріскається). Пластикові кружки часто мають внутрішню колбу, виготовлену із загартованого скла і нержавіючої сталі.

Кераміка в цьому плані ще більш тендітна. За словами експертки, такі чашки не підійдуть для активного відпочинку, їх краще використовувати для прогулянок, обідніх перерв та інших пасивних видів діяльності.

Як вибрати якісну термокружку?

За словами Антоніни Стусь, перед покупкою термокружки більшість людей цікавиться, скільки вони тримають тепло, хоча це далеко не найважливіший параметр, за яким потрібно обирати виріб. Консультанти магазинів говорять, що більшість моделей утримують температуру напою до двох годин. Цього цілком достатньо, щоб випити кави на прогулянці або в машині дорогою на роботу. Тим більше, що практично всі термокружки мають невеликий обсяг — до 500 мл. Таку порцію можна випити за 10-15 хвилин.

Зі слів експертки, багато людей плутають термокружки з термосами. Не варто чекати від кружки з термоефектом 7-годинної підтримки температури рідини. Якщо вирушаєте в похід або тривалу подорож, то термокружка тут не допоможе, тому обирайте термос.

Якщо ви хочете вибрати якісну термокружку, то звертайте увагу на декілька параметрів: матеріал виробу, механізм відкривання кришки та об'єм.

За словами Антоніни Стусь оптимальний варіант за матеріалами — пластикова кружка з колбою з нержавіючої сталі або загартованого скла. Найпопулярніший варіант — класична склянка без ручки з поліпропіленовим прошарком від ковзання.

Кришка та отвір для пиття можуть мати різну форму і принцип дії. Є так звані кришки-непроливайки, які забезпечують такий самий захист, як кришки термосів. Відкидні системи легко відкриваються однією рукою, але не дуже надійні, якщо ви плануєте носити кухоль в рюкзаку або сумці. Є моделі з поворотними механізмами, які можна відкрити, тільки якщо докладати зусиль.

"Кришка, яка просто закручується, зобов'язує користувача застосовувати обидві руки – однією тримаємо, другою відкручуємо кришку. Засувка на кришці дозволить відкрити подачу напою однією рукою, але таку термокружку не вийде покласти в сумку або рюкзак, оскільки рідина просто протече, але є і кнопка-клапан, яка щільно закриває отвір для подачі рідини та таку термокружку сміливо можна брати на прогулянку і покласти в сумку", – розказала Антоніна Стусь.

Читайте також: "На Миколаївщині очікується похолодання: подекуди можливі заморозки"

За словами Антоніни Стусь, термокружки, вони ж термостакани, бувають різного об'єму від 200 мілілітрів до 600 мілілітрів.

"Останнім часом популярними стали так звані кофери, це ті ж термокружки, але невисокі як стандартні, а низькі та пузаті для зручного наливання в них кави прямо з кавомашини. Після того як ви налили окріп у термокружку, не варто поспішати відразу закривати кришку, дайте хвилину вийти зайвому пару і закривайте. Це зніме зайвий тиск, який може вирвати кришку в термокружки бюджетних виробників", – розказала Антоніна Стусь.

Тетяна Макушева використовує термокружки вже три роки. Купила перед першим відрядженням.

"Вирішила, що взяти з собою напій набагато зручніше, ніж шукати, де придбати. І до того ж, у поїзді можу зекономити, відмовитися від кави\чаю і пити, що захочу і коли захочу", – розказала Тетяна.

За словами Тетяни Макушевої, перевагами термопосуду є екологічність, економічність та зручність.

"Можу собі заварити улюблений напій. Економія грошей, ніж купувати завжди по 30 грн каву та чай десь, можу взяти з собою. Екологічно, бо не беру зайвий стаканчик у кав’ярні та не створюю додаткове сміття, а в мене своя чашка", – розказала Тетяна Макушева.

За словами Тетяни Макушевої, купила термокружку за рекомендацією подруги та небайдужої жінки у супермаркеті, яка підказала у ході вибору, з якою чашкою буде зручніше та яка прослужить довше.

"Моя з нержавіючої сталі, частково кольорова. Червона. Зручно користуватися, майже не протікає. Головне не наливати по вінця, як я люблю інколи це зробити. На літо в мене є спеціальна пляшка для води. А от коли стає прохолодно, термокружка виручає. Також, коли їду у відрядження рано, кав’ярні не працюють, то власна гаряча кава завжди зі мною і рятує від сонливості", – розказала Тетяна Макушева.

За словами лікарки Руслани Омелянчук, вживання напоїв з якісного термопосуду не шкодить здоров'ю. Лише треба дбати про те, щоб напої були свіжими та вчасно мити кружку. У такому випадку ви убезпечите себе від можливих отруєнь.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

Джерело