30 вишиванок з усіх громад Миколаївщини представили 24 вересня у Миколаївському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. Там відбувся освітньо-етнографічний фестиваль.

Про це з місця події повідомляє кореспондентка Суспільного Валентина Гурова.

Для участі у фестивалі надійшло 135 вишиванок із різних територіальних громад Миколаївщини. На захід через карантинні обмеження запросили 30 представників. Серед них Надія Осокіна. Жінка вбрана у сорочку, яку вишила її бабуся у 1953 році на Тернопільщині, у ній же виходила заміж, розповідає жінка.

У Миколаєві відбувся освітньо-етнографічний фестиваль: представили 30 вишиванок з усіх громад

"Ще тоді у них не було навіть світла і вони при свічках вишивали, бабусі моїй було 13-14 років, вона 1940-го року народження, і вони із своєю мамою вишивали. Мама десь допомагала їй і так вийшов цей шедевр", ‒ розповіла Надія Осакіна.

Учасниця фестивалю Марина Скорук розповідає, що у сорочки, вишиті її мамою, вбрана вся їх родина. На виставці представили її роботи.

"Наша улюблена квіточка на вишивках ‒ це троянда, це наша квітка сім’ї. У дівчаток там ніжніший візерунок, тому що того вимагає данина, ну, а в мене більш розкішні троянди, тому що все залежить від того, як людина себе почуває, які настрої, які емоції вкладає, яку любов і ніжність передає дітям", ‒ розповіла Марина Скорук.

Читайте також: "Громадський бюджет 2022. У Миколаєві визначилися з переможцями конкурсу"

В ході фестивалю у приміщені МОІППО презентували виставку робіт студентів Миколаївського коледжу культури і мистецтв. Десять робіт – реконструкції національного українського костюма, гобелени та рушники.

"Представлені роботи – це степова Україна, це отой унікальний орнамент, дерево життя, який представляє генетичний код нашої нації. Це не є попса, навіть техніка, яка сьогодні виконана, це також є традиційна, навіть колір ниток. Це студенти самі фарбували нитки для того, щоб створити цю унікальну роботу", ‒ розповів директор коледжу Сергій Мицик.

Фестиваль орієнтований на освітян та присвячений 30-й річниці Незалежності України.

"Відібрали із груп: давні автентичні сорочки, які передаються від мами до доньки, вишиванки, які власноруч вишивають своїм дітям їхні матусі, і третя група вишиванок ‒це ошатні, сучасні сорочки з оригінальним вишиттям. Вишиванка, як і інші види мистецтва, розвивається", ‒ розповіла координаторка фестивалю Галина Запорожченко.

За словами Галини Запорожченко, освітньо-етнографічний фестиваль планують зробити щорічним.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

Джерело