24 вересня у Житомирі екологічна інспекція рахує збитки та шукає причини масового мору риби в Тетереві. Про це Суспільному розповіла представниця Держекоінспекції Поліського округу Ірина Березюк.

За її словами, 24 вересня з річки відібрали проби води, щоб встановити причини загибелі риби.

"Прийшло повідомлення на "гарячу лінію" екологічної інспекції Поліського округу про те, що в районі гідроспоруди паперової фабрики була виявлена мертва риба. Представники лабораторії виїхали на місце обстеження і відібрали проби води. Десь протягом п’яти днів будуть результати", – сказала Ірина Березюк.

У Житомирі екоінспекція рахує збитки від мору риби в Тетереві

Заступник керівника міського управління рибоохорони Ігор Чернилецький говорить, що зараз рибоохорона спільно з екоінспекцією рахує завдані збитки.

"Я зараз не можу сказати попередньо, це буде 100 тисяч гривень (збитків – ред.) чи 200 тисяч гривень, – каже Ігор Чернилецький. – Порахуємо і тоді будемо знати. Найголовніше – знайти причину. Чому така кількість загиблої риби? Це близько 500 екземплярів з одного і другого боку. Більшість мертвої риби – це судак, лящ, окунь і плітка".

Технічний директор комунального підприємства "Житомирводоканал" Сергій Єрьомін каже, що до мору риби водоканал не причетний, головна каналізаційна насосна станція міста працює в штатному режимі.

"Наша остання аварія відбулася у суботу. З шести ранку і до часу дня ГКНС не працювала, але ми запустилися у суботу, випуск був закритий, ГКНС працює у штатному режимі. Тобто до події, що відбулася вчора, я можу сказати, що водоканал не причетний, але виїхала сьогодні екоінспекція, виїхали наші представники і паралельно відібрали проби води", – говорить Єрьомін.

Що відомо Ввечері 6 серпня у Житомирі на головній каналізаційній насосній станції сталася аварія. У Житомирі каналізаційні стоки забруднили річку Тетерів. Після першої аварії у Житомирі щогодини проводили лабораторні дослідження води у Тетереві. 12 серпня "Житомирводоканал" повідомив, що стоки більше не потрапляють у Тетерів – рівень кисню у воді нормалізували. 30 серпня на "Житомирводоканалі" стався прорив, наступного дня підприємство розпочало заміну частини пошкодженої каналізаційної труби. В ніч з 18 на 19 вересня вийшли з ладу насоси головної каналізаційної насосної станції, які до 13 години дня 19 вересня відремонтували. На Житомирщині через аварію на насосній станції у річці Тетерів гине риба. "Житомирводоканал" не визнає провину у забрудненні Тетерева – припис екологів оскаржуватимуть в суді. 23 вересня у Житомирі зафіксували масовий мор риби.

Джерело