Медики Ярошівської амбулаторії, яка входить до Мокрокалигірської громади, що на Черкащині, нині мають усе необхідне для роботи. До 2020 року вони із колегами працювали у столітній будівлі, розповіла Суспільному головна лікарка закладу Людмила Воїнцева.

У новій будівлі — гаряча вода у кожному кабінеті, бойлери, кондиціонери, нове медичне обладнання та електричне опалення. У ній четверо медиків почали працювати рік тому.

Стара будівля, розповіла Людмила Воїнцева, нині в аварійному стані:

Від пічного опалення — до сучасних умов: як працює сільська амбулаторія на Черкащині

"Це великі витрати, тому поки що це все законсервовано", — зауважила вона.

Медсестра Марія Гибало у старому приміщенні пропрацювала 26 років. Умови роботи, за її словами, були складними:

"Надворі була свердловина, воду відрами носили. У медичних кабінетах вона повинна бути тільки проточною, бо все потрібно промивати. Також там було пічне опалення. Приходили, поки розтоплювали, поки обігрівали. А

Зраділи медики і облаштуванню водопровідної системи у кабінетах, додала пані Марія.

Жителька Ярошівки Іванна Олійник із п’ятирічним сином приходять до амбулаторії раз у два тижні. В нових умовах, зазначила, комфортніше:

"І лікарям легше працювати в таких умовах, і нам зручніше".

Три роки у Мокрокалигірській громаді сімейним лікарем працює Анатолій Очеретяний. З ним підписали декларацію 2 130 жителів сіл, які входять до ОТГ. Кондиціонер, нові меблі та обладнання – у новому приміщенні, зауважив він, зручно працювати медперсоналу та чекати прийому пацієнтам.

"Ні в яке порівняння не йде з тим, що ми мали. Тепер є кімнати відпочинку для хворих, вони не стоять, не товпляться", — додав медик.

Щодня до амбулаторії приходять 10-15 пацієнтів, зазначила головна лікарка Людмила Воїнцева. Там щеплюють від коронавірусу, лікують дорослих та дітей, оглядають вагітних.

"Взимку тут тепло, влітку —

Ярошівська амбулаторія збудована на місці колишнього будинку культури за рахунок співфінансування державного та місцевого бюджету, розповіла голова Мокрокалигірської ОТГ Вікторія Пипа. За її словами, проєкт становить 6,5 мільйонів гривень співфінансування, яке громада передала до управління капітального будівництва. Благоустрій теж був за рахунок громади.

Що відомо

За словами начальника управління Департаменту будівництва Олександра Мацка, із 25-ти новозбудованих амбулаторій ввели в експлуатацію 18, п’ять на стадії завершення будівництва, ще дві мають проблеми із документами.

Авторка Ірина Філенко

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також Нова амбулаторія на Черкащині не працює протягом року. Що відомо Нова амбулаторія на Черкащині не працює протягом року. Що відомо Будинків сімейного типу побільшало: на Черкащині дві родини переїхали у нове помешкання

Джерело