Біля будівлі міської ради 24 вересня у Полтаві десяток пенсіонерів із мікрорайону Дублянщина вимагали повернути на маршрут комунальний автобус. Він курсував до 2014-го, а нині – лише машини приватного перевізника, каже полтавка Галина Кішінець. За її словами, у такі маршрутки водії не беруть пенсіонерів та інші пільгові категорії полтавців. А голова громади Олександр Мамай сказав, що із перевізником цю проблему вирішать або ж додадуть комунальний автобус.

"Якщо зранку на роботу, то десь пів години (чекати автобус – ред.). Ввечері стараюся раніше відпрошуватися з роботи, щоб виїхати із зупинки Леніна чи як вона там зараз називається (Краєзнавчий музей – ред.). Там можна стояти хвилин 40. Хотілося б повернути «трійку», яка у нас колись їздила", - говорить полтавка Світлана Маценко.

"Передали в зону антитерористичної операції. Автобуси були б/в (вживані – ред.), і якщо вони там (в зоні ООС – ред.) пропрацювали рік-два, від них нічого не залишилося. Нам колись прийшов лист від міського військового комісаріату, наші спеціалісти поїхали, подивилися на ті автобуси і зрозуміли, що довезти ці автобуси чи чимось дотягти буде коштувати дорожче, ніж він коштує (автобус – ред.). Тому автобусів у нас цих немає", - пояснює полтавський міський голова Олександр Мамай.

«На пенсію не наїздишся»: жителі мікрорайону Полтави вимагали повернути комунальний автобус

Нині на Дублянщину їздять приватні маршрутки. Але водії не хочуть безплатно перевозити пільговиків, каже пенсіонерка Галина Кішінець.

"Зроду не візьме, зроду. Хоч і місця є, і я зайшла першою. На свою пенсію наїздишся часто? Ні. 16 гривень – туди 8 та назад. А як з пересадкою – 32 гривні. Не наїздишся", - жаліється полтавка Галина Кішінець.

Обслуговує маршрут компанія-перевізник «ТК Експрес-Лайн». Їй із бюджету громади грошей за перевезення пільговиків не компенсовують, розповів Суспільному начальник міського транспортного відділу Артем Іванюк, тому водії і не беруть ці категорії населення.

Аби вимагати пустити на Дублянщину комунальний транспорт, із десяток пенсіонерів перед сесією міськради прийшли до адмінбудівлі.

"Я навіть іншим разом їду поїздом на Південний (вокзал – ред.) для того, щоб купити якісь продукти, чи в аптеку ту ж саму збігати, чи до лікаря поїхати. Доводиться їхати за 8 гривень, тому що немає, чим (доїхати безплатно – ред.)", - говорить полтавка Олександра Шматко.

"Можливо, підкупимо якийсь автобус, можливо, якийсь автобус знімемо з маршруту іншого і поставимо на цю Дублянщину. Якщо там дуже великий пасажиропотік, це мені повинен розказати начальник транспортного управління, то тоді поставимо автобус, якщо ні – то буде проведена певна розмова із перевізником, який обслуговує той маршрут, для того, щоб він брав цих людей поважного віку", - розповідає полтавський міський голова Олександр Мамай.

Коли можуть придбати автобус або поговорити із перевізником, міський голова не повідомив.

Джерело