Загибель риби у Тетереві в Житомирі 23 вересня могла статися через скид неочищених стоків КП "Житомирводоканал". Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований.

За його словами, Держекоінспекція отримала повідомлення про зупинку перекачування нечистот із двох каналізаційних насосних станцій водоканалу, в результаті чого неочищені стоки потрапили в річку Кам’янка, яка впадає в Тетерів.

Інспектори екоінспекції відібрали проби води у річках Путятинка, Кам’янка та Тетерів. Після завершення експертизи та точного розрахунку збитків екологи планують передати результати дослідження правоохоронцям, які мають встановити, чи причетний "Житомирводоканал" до замору риби.

Мор риби у Житомирі міг статися через скид неочищених стоків водоканалу – Держекоінспекція

За останні два місяці – це п’яте забруднення Тетерева, до якого може бути причетним "Житомирводоканал".

24 вересня у коментарі Суспільному технічний директор КП "Житомирводоканал" Сергій Єрьомін сказав, що дійсно дві станції зупинялися, але стоки в річку не потрапляли.

"Ми виїжджали разом з екоінспекцією на місце – дійсно були зупинені дві станції. Одна вже працює в штатному режимі – це станція на Чуднівській, 3. Стоки не попадали, бо ми паралельно перекачували великою насосною станцією на Чуднівській, 3-а, яка працювала. Зараз дві станції працюють у штатному режимі. Там все нормально. На КНС Богунія, де зараз працюють бригади, потрапляння в річку не було. І це також зафіксувала екологічна інспекція – тобто вони виїхали і пересвідчилися, що стоки на цих КНС не потрапляють у річку", – говорить Сергій Єрьомін.

В уточнюючому коментарі кореспондентам Суспільного технічний директор водоканалу сказав, що стоки не потрапляли в річку, коли представники екоінспекції та водоканалу приїхали на місце.

"Коли ми з представниками екоінспекції були там, вони (стоки – ред.) в річку не потрапляли, – каже Сергій Єрьомін. – Можливо, це було до того, як приїхала бригада. Я знаю, що це повідомлення в екоінспекцію написав хтось з активістів. Поки ми організувалися, поки виїхали на місце, можливо, частина стоків і попала. Чесно кажу, як воно є. Бригада зараз працює. Тобто всі там зараз зібралися, щоб усунути наслідки".

Що відомо Ввечері 6 серпня у Житомирі на головній каналізаційній насосній станції сталася аварія. У Житомирі каналізаційні стоки забруднили річку Тетерів. Після першої аварії у Житомирі щогодини проводили лабораторні дослідження води у Тетереві. 12 серпня "Житомирводоканал" повідомив, що стоки більше не потрапляють у Тетерів – рівень кисню у воді нормалізували. 30 серпня на "Житомирводоканалі" стався прорив, наступного дня підприємство розпочало заміну частини пошкодженої каналізаційної труби. В ніч з 18 на 19 вересня вийшли з ладу насоси головної каналізаційної насосної станції, які до 13 години дня 19 вересня відремонтували. На Житомирщині через аварію на насосній станції у річці Тетерів гине риба. "Житомирводоканал" не визнає провину у забрудненні Тетерева – припис екологів оскаржуватимуть в суді. 23 вересня у Житомирі зафіксували масовий мор риби. 24 вересня екоінспекція почала підрахунок збитків від мору риби в Тетереві. Тоді директор "Житомирводоканалу" Сергій Єрьомін сказав, що до мору риби водоканал не причетний.

Читайте нас у Telegram: головні новини Житомирщини

Джерело