Будинки школярів, культури, комунальний кінотеатр планують закрити і законсервувати у Сосниці на опалювальний період, а всі заклади перевести в один з корпусів технікуму, що пустував. Все через ціни на газ – порівняно з минулим сезоном, вони зросли втричі. Закупівельна ціна на сьогодні 35 гривень за кубометр газу, минулоріч було по десять.

У Сосницькій громаді автономні газові котли працюють у кінотеатрі, будинках культури та школярів і в бібліотеці. Централізованим опаленням користуються в гімназії і дитячому садку. Минулого року за гігакалорію платили дві тисячі гривень, а прогнозують – п'ять з половиною в наступному сезоні, каже заступник селищного голови Ігор Чернуха. Грошей, щоб покрити такий ріст цін, у громади нема.

"У нас таких грошей немає. І ми зайдемо з великими боргами у новий рік. У минулому році будинок школяра обійшовся нам десь близько 70 тисяч гривень, зараз, якщо рахувати ще по 32 гривні, він обходиться у 212 тисяч гривень. Будинок культури в минулому році обійшовся до 150 тисяч гривень, а зараз – до півмільйона гривень".

У Сосницькому будинку школярів автономне опалення вимкнули в кінці минулого опалювального сезону. В цьому не запускатимуть, про це колектив попередило керівництво громади. В гуртках будинку школярів займається 350 дітей. Минулоріч в приміщенні збудували теплий туалет і зробили ремонт. Тепер, через зростання ціни на газ, будівлю збираються закрити, з опалювальної системи злити воду і законсервувати до весни. Після такого доведеться знову робити капітальний ремонт, каже завгосп Тетяна Роздорій.

Через здорожчання газу: заклади культури у Сосниці на час опалювального сезону переведуть у технікум

"Це будуть катастрофічні наслідки для закладу. Тому що і система проржавіє, і шпалери повідпадають".

Перевести будинок школярів на зиму планують в один з корпусів Сосницького технікуму, який зараз пустує.

Сюди переїжджають , бо котли в технікумі твердопаливні. Котельня, за словами завгоспа Олексія Чебана, збудована у вісімдесятих.

Сосницький будинок культури також збираються перевести в корпус технікуму. Переїжджатимуть вперше за 55 років існування, каже виконувач обов’язків директора Валерій Панкевич.

Зі слів голови облдержадміністрації В’ячеслава Чауса, через коливання ціни на газ, схожа ситуація майже у кожній громаді на Чернігівщині.

"На жовтень 28,5 тисяч – це середньозважена ціна продажів, яка є на українській енергетичній біржі за тисячу метрів кубічних. Це ринкова ціна, чи є вона адекватною, на мою думку – ні, але ми бачимо, що це ринок, і вплив Російської Федерації теж присутній, тому ціна на газ кожен день б'є рекорди. На сьогодні це – сотні мільйонів гривень, знову ж таки, це різниця між тим, що планувалось, закладалось в тариф, і між тією ціною, яка є сьогодні газова на ринку".

Читайте також:

Понад тисяча хворих в області: з першого жовтня діятимуть нові правила отримання інсуліну

Джерело