У Михайлівській громаді на Полтавщині наступного тижня має запрацювати амбулаторія. Її будівництво завершили понад пів року тому, але не могли відкрити через неузгодженості у документах, розповів Суспільному голова громади Микола Коляндра. А саме – приміщення мали передати в оренду Машівському центру медико-санітарної допомоги.

81-річний Станіслав Володимирович живе у селі Михайлівка. Найближча лікарня – у Жирківці, каже чоловік.

"Треба, щоб обов'язково працювала у нас своя амбулаторія", — говорить Станіслав Пономаренко.

На Полтавщині відкриють амбулаторію, яка не могла запрацювати 8 місяців

"Діставатися до Жирківки дуже складно. По-перше, транспорт туди ніякий не їздить – ні автобусного, ніякого сполучення немає. Прошу (відвезти – ред.) то чоловіка, то сина. Дорога погана, вся у ямах", — пояснює жителька Михайлівки Надія Цюман.

Є у Михайлівці й окрема сімейна амбулаторія, проте нині вона не працює. Будівництво завершили вісім місяців тому, але заклад досі не запрацював. Це тому, що установа підпорядкована Машівському центру медико-санітарної допомоги, а йому передати будівлю в оренду не змогли, бо змінилася процедура, — каже голова Михайлівської громади громади Микола Коляндра.

"Сільська рада могла б передати амбулаторію у лютому, але вартість оренди становила б для Машівського центру первинної медико-санітарної допомоги до Михайлівської сільської ради 726 тисяч гривень на рік. Ми по старому закону оренди державного комунального майна могли передати амбулаторію до центру первинної медико-санітарної підготовки за 1 гривню в рік", — говорить Микола Коляндра.

Зміни до закону «Про оренду державного та комунального майна» внесли торік у грудні. Згідно з документом, центрам первинної допомоги не можна передавати приміщення амбулаторій без влаштування аукціону. Аби зробити це безплатно, орган місцевого самоврядування має бути співзасновником центру. А щоб стати ним, Михайлівській сільраді знадобилося понад пів року, каже Микола Коляндра.

"На останній нашій сесії 22 вересня ми ввійшли в співзасновники Машівського центру первинної медико-санітарної допомоги. І тепер ми можемо передати її (амбулаторію – ред.) безоплатно на наших умовах центру первинної медико-санітарної допомоги", — каже Микола Коляндра.

Тепер, каже голова, відкрити амбулаторію у Михайлівці зможуть наступного тижня. У закладі працюватиме сімейною лікаркою Наталія Федоренко. Поки відвідувачів приймає в амбулаторії села Жирківка.

"У тій амбулаторії, яка відкриється, я б хотіла, щоб там був і прийом вузьких спеціалістів. Мої однокурсники, які працюють вузькими фахівцями, можуть приїхати і приймати людей там на місці. Там буде і УЗД-обстеження у якійсь дні. І там буде і офтальмолог, кардіолог, ендокринолог", — розповідає сімейна лікарка Михайлівської амбулаторії Наталія Федоренко.

У михайлівській амбулаторії, крім двох сімейних лікарів, мають працювати також медсестри, медики вузьких спеціальностей, а ще – буде денний стаціонар, маніпуляційна та лабораторія, каже Наталія Федоренко.

"Зараз зі мною може укласти декларацію будь-який пацієнт, немає прив'язки до місця проживання", — розповідає сімейна лікарка Михайлівської амбулаторії Наталія Федоренко.

За словами голови Михайлівської громади Миколи Коляндри, будувати амбулаторію почали у грудні 2018-го року. На це із держбюджету витратили 6 мільйонів гривень.

Джерело