У роковини авіакатастрофи літака Ан-26 під Чугуєвом на Харківщині на місці загибелі льотчиків встановили камінь, на якому написано, що згодом на майданчику встановлять пам'ятний знак.

25 вересня на місці зібралися родичі загиблих, курсанти та викладачі Харківського університету повітряних сил імені Івана Кожедуба, повідомляє кореспондент Суспільного.

Читайте також: Катастрофа Ан-26 на Харківщині: хронологія подій

На місці катастрофи збираються родичі. З Вінниччини приїхали Володимир та Катерина Хом'ячуки, батьки загиблого курсанта Максима Хом'ячука, а також його старший брат.

Річниця катастрофи: на місці падіння Ан-26 встановили тимчасовий камінь

"За рік не змогли поставити якого обеліску нормального, хіба це ставлення... Він хотів захищати країну, жити й служити для людей, для всіх нас. Каже: "Я хочу бути бойовим льотчиком. Не хотів бути транспортником", — згадує Володимир Хом'ячук.

"Дуже важко. Кожен день одне і те саме: 25 вересня. Кожен ранок прокидаюся, відкриваю очі — немає, тільки фотографія — він дивиться. І нічого, більше нічого немає", — говорить мати загиблого льотчика.

На місці тимчасового каменя до кінця року планують встановити пам'ятний знак.

Що відомо В авіакатастрофі військового Ан-26Ш 25 вересня 2020 року загинули 26 людей: 19 курсантів та 7 офіцерів, члени екіпажу. Вижив один курсант. 1 жовтня на місці падіння катастрофи Ан-26 встановили тимчасовий пам'ятний знак. У справі про катастрофу — шестеро підозрюваних. Станом на 20 вересня усі потерпілі та четверо з шести підозрюваних у справі про падіння військового літака Ан-26 ознайомилися з матеріалами справи, повідомив в інтерв'ю Суспільному слідчий ДБР у справі Іван Пузиревський. Після того, як усі підозрювані ознайомляться зі справою, її почнуть розглядати у суді.

Слухайте подкаст Суспільного Харків "Ан-26. Історія останнього польоту" на платформах у SoundCloud, Apple та Google Podcasts.

Джерело