Для пам'ятника на честь загиблих в авіакатастрофі під Чугуєвом готують проєктну документацію та шукають матеріал — гранітні плити.

Про це у Суспільному у роковини катастрофи Ан-26 сказав заступник начальника університету з морально-психологічного забезпечення університету повітряних сил В'ячеслав Лук'яненко.

За його словами, зараз для проєкту пам'ятника готують кошторис та ведуть перемовини з організаціями, які видобувають граніт.

Для пам'ятника загиблим у катастрофі Ан-26 шукають матеріал та обраховують вартість — ХНУПС

"Такий камінь, як ми запланували, природа, на жаль, народжує не так часто. Ми зараз плідно працюємо з представниками організацій, які займаються видобутком цих гранітних плит. Вони великого розміру, найбільша, 2,2 м, наскільки я пам'ятаю, їх чотири. Тому зараз паралельно ідуть пошуки цього матеріалу. Як знайдемо — буде більше конкретики", — сказав Лук'яненко.

Нині на пам'ятник збирають кошти через благодійний фонд. Скільки вже зібрано та чи їх вистачає, Лук'яненку невідомо. За його словами, після встановлення монументу планують облаштували алею пам'яті на території університету.

"Це вже наступного року — буде алея пам'яті на території самого університету, де ми будемо вшановувати і проводити такі заходи з більшою кількістю особового складу", — каже військовий.

На думку Лук'яненка, більшості родичів загиблих пам'ятник подобається. Деякі родичі у розмові з кореспондентом Суспільному висловлювали нерозуміння, чому пам'ятник не встигли встановити до річниці.

"За рік не змогли поставити обеліску нормального, хіба це ставлення", — прокоментував батько загиблого курсанта Максима Хом'ячука Володимир Хом'ячук, який приїхав на місце катастрофи разом з родиною із Вінниччини.

"Потрібно, щоб були добрі літаки, а не меморіальні камені", — сказала Суспільному мати загиблого штурмана Ан-26 Дмитра Добрелі Віта Ломова.

Що відомо В авіакатастрофі військового Ан-26Ш 25 вересня 2020 року загинули 26 людей: 19 курсантів та 7 офіцерів, члени екіпажу. Вижив один курсант. 1 жовтня на місці падіння катастрофи Ан-26 встановили тимчасовий пам'ятний знак. У справі про катастрофу — шестеро підозрюваних. Станом на 20 вересня усі потерпілі та четверо з шести підозрюваних у справі про падіння військового літака Ан-26 ознайомилися з матеріалами справи, повідомив в інтерв'ю Суспільному слідчий ДБР у справі Іван Пузиревський. Після того, як усі підозрювані ознайомляться зі справою, її почнуть розглядати у суді. На місці падіння Ан-26 встановили тимчасовий камінь. У роковини авіакатастрофи, за оцінками кореспондента Суспільного, прийшли не менше тисячі людей.

Слухайте подкаст Суспільного Харків "Ан-26. Історія останнього польоту" на платформах у SoundCloud, Apple та Google Podcasts.

Джерело