Оператори системи розподілу (ОСР) відіграють ключову роль у «зеленому» енергопереході, а тому повинні мати стабільні та прозорі умови для залучення інвестицій в розвиток інфраструктури мереж.

Такого висновку дійшли представники Єврокомісії та найбільших європейських асоціацій, які представляють інтереси ОСР - Eurelectric та E. DSO в рамках круглого столу «ОСР на шляху енергетичного переходу України: нові виклики, регуляторні зміни та інвестиційні можливості».

Експерт з питань енергетики Групи підтримки України Представництва ЄС в Україні Рута Балтаузе відзначила покращення прозорості та розуміння важливості інвестицій в електромережі в Україні. Реалізація ринку електроенергії, а також стабільна інвестиційна та нормативно-правова база, що забезпечує необхідні інвестиції. Вони мають важливе значення для поліпшення якості мережевих послуг.

Розподільчі електромережі відіграють ключову роль у «зеленому» енергопереході, тому потребують інвестицій – європейські асоціації

«ОСР відіграють важливу роль для інтеграції відновлюваних джерел енергії та нових технологій, таких як розумні електромережі, та для впровадження ринкових рішень гнучкості», – наголосила Рута Балтаузе.

Генеральний директор ДТЕК Мережі Іван Гелюх підкреслив, що ринок електроенергії в Україні швидко змінюється, стикаючись з новими тенденціями, такими як зростання відновлюваних джерел енергії, просьюмерів, розподілених ресурсів та електромобільності. За його словами, об’єм генерації підключених до мереж об’єктів ВДЕ за останніх 4 роки зріс в 6 разів, а кількість електромобілів збільшилась вдвічі.

«З кожним роком зростає фокус на споживача та його потреби. ДТЕК поділяє європейські цінності ведення бізнесу, інвестує в цифрову трансформацію, новітні технології та інновації. Наша мета – розумні, надійні та стійкі мережі, щоб забезпечувати наших клієнтів надійним електропостачанням та європейським сервісом», – зазначив Іван Гелюх.

Крім того, Іван Гелюх повідомив, що ДТЕК оцінює стимулюючі інвестиції RAB-тарифи, як важливий крок на шляху до створення сучасної технологічної інфраструктури мереж. Вони дали змогу розпочати в 2021 році «Велике оновлення мереж», що відповідає потребам клієнтів, регіонів, де працює компанія, та цілям «зеленого» енергопереходу. Компанія зосереджується на інвестиціях у цифровізацію та автоматизацію своїх мереж.

Джерело