На ”Хуторі Надія” у Кропивницькому районі Кіровоградської області, в рамках театрального фестивалю ”Вересневі самоцвіти”, актори обласного театру імені Марка Кропивницького презентували фільм ”Один день з життя Івана Каpпенка-Каpого”. Під час презентації показали уривок постановки. Суспільне побувало на презентації та інших локаціях фестивалю, розгорнутих на хуторі.

Головний режисер театру імені Кропивницького Євген Курман керував процесом зйомки фільму, який являє собою реконструкцію подій початку ХХ століття, коли Іван Карпенко-Карий написав п’єсу ”Хазяїн”. Презентацію проводили біля погруддя Карпенка-Карого. Актори, зі слів режисера, продемонстрували два послідовні епізоди реконструкції: ”Події розгортаються на місці, де в часи Івана Карповича був внутрішній двір садиби. Саме тут збирались працівники і розходились працювати. Але, за нашим сюжетом, на цьому місці господарі зустрічають братів і друзів, а Карпенко-Карий читає їм свою п’єсу”.

У постановці грали дев’ятеро акторів і акторок театру, коментувала реконструкцію завідувачка заповіднику-музею Івана Карпенка-Карого ”Хутір Надія” Тетяна Кравченко.

”Вересневі самоцвіти”. Кропивницькі театрали презентували ”Один день з життя Каpпенка-Каpого”

Паралельно на території заповідника діяли десять локацій, на яких презентували виставки, грав оркестр, проводили майстеркласи, демонстрували вистави, читали вірші, презентували книги.

За підрахунками Суспільного ”Хуторі Надія” відвідали дев’ять сотень людей.

Що відомо

51-й фестиваль ”Вересневі самоцвіти” відбувається з 20 до 26 вересня. Участь у ньому беруть театри з Кропивницького та інших міст України. Програма театрального фестивалю "Вересневі самоцвіти" на 25 вересня. Театральний фестиваль ”Вересневі самоцвіти” у Кропивницькому розпочали з виставок. ”Хутір Надія” – державний заповідник-музей Івана Карповича Карпенка-Карого (Тобілевича). Є філією Кіровоградського обласного краєзнавчого музею. Створений на території садиби, що належала драматургу, театральному діячеві кінця XIX-початку XX століття Івану Карпенку-Карому. Садибу заклав в 1871 році батько драматурга Карпо Тобілевич і назвав іменем дружини – Надії Тарковської. Карпенко-Карий обрав садибу постійним місцем проживання. Читайте також У Кропивницькому презентували туристичний чат-бот "Мандруй Кіровоградщиною". У Новоукраїнці на Кіровоградщині облаштовують безкоштовну квест-кімнату. У Кропивницькому відкрили креативний простір "Пектораль".

Джерело