В Одеському музеї особистих колекцій Блещунова відкрилася виставка авторської ляльки майстра Олександра Бессарабова та скетч-сушка 12 художників креативної групи Urban Sketchers Odesa. В експозиції — персонажі з фольклору, літературні герої та шаржі на відомих одеситів. Про це повідомила кореспондентка Суспільного, яка відвідала захід.

Експозицію з 16 експонатів із серії під назвою "Мамині жителі, або Одеські вікна" презентував сам автор, майстер Олександр Бессарабов. За його словами, почав створювати ляльки майже 10 років тому. Зараз, аби виготовити одну іграшку, витрачає приблизно 3-4 тижні. Перед тим, як приступити до роботи, малює ескіз, а ідеї для цього бере з літератури чи кіно. Далі готує матеріали для декору: шкіру, дерево, метал і скло. Саму же ляльку робить з каркаса та полімерної маси, а далі запікає.

"Буває, що все легко дається. А буває так, що ляльку зробиш за ніч, а далі все загальмується. То вона стоїть не так, ось просто не хоче, то ти планував з неї зробити, скажімо, рафіновану даму з віршів Ігоря Северяніна, а з неї виходить продавчиня з привозу. Адже у них є свій характер", — зазначив автор.

В Одесі відкрили виставку авторських ляльок та скетч-сушку молодих художників

Прототипами для представлених на виставці ляльок, пояснює Бессарабов, були реальні люди. Зокрема ляльку-фотографа майстер зробив за портретом одеського фотографа Бориса Бухмана. Останній каже — не очікував цього.

"Було приємно, що ляльку з мене зліпили. Хоча я не позував, тобто це бралося з моїх фотографій, але це значить, що я сподобався автору. Дружина впізнала, онуки впізнали, бігали навколо мене та викрикували, що це я. Правда тут такий часовий момент: начебто я тут сучасний, але з плівками, з якими працював я років 30 назад. Але приємно згадувати ці часи, коли ми бігали з ними та їх проявляли", — розповів Борис Бухман.

Крім ляльок, в музеї представили понад 60 робіт молодих одеських художників з креативної групи Urban Sketchers Odesa. У замальовках автори зобразили історичні будівлі міста та мешканців на пляжі, завсідників кафе, напівсонних пасажирів маршруток та торговців барахолок. Як зазначила завідувачка виставок музею Марія Апрятова, через них учасники намагалися передати атмосферу в Одесі.

"Вирішили показати атмосферу одеського життя і те, як мешканці займаються звичайними справами, творчістю чи відпочинком, та додати не лише персонажів ляльок, а й сцен одеського життя", — зазначила завідувачка.

Виставка ляльок в одеському музеї особистих колекцій Блещунова триватиме до середини жовтня.

Читайте також Виставка мозаїчних картин відкрилась в Одесі Цифровий архів української вуличної моди ХХ сторіччя шукає світлини з сімейних архівів "Погані дороги" їдуть від України на Оскар

Джерело