У Полтаві камери автоматичної фіксації швидкісного режиму виявили майже 11,5 тисяч порушень. Це за місяць роботи пристроїв в обласному центрі. Таке у відповідь на інформаційний запит Суспільного повідомив заступник начальника департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.

Перші три камери у Полтаві запрацювали місяць тому – 3 вересня. Нині в місті їх шість.

"Це дуже правильна справа. Я б їх поставив би на кожному перехресті і скрізь. Все залежить від людей, розумієте? У кого багато грошей, тому без різниці. Він поспішає, скинув, скільки йому там прийшло в рахунку, і поїхав далі з такою ж швидкістю. Звісно, у кого грошей мало, буде бити по кишені, страх буде", – каже водій Вячеслав Шарлай .

За місяць роботи камер автоматичної фіксації у Полтаві виявили майже 11,5 тисяч порушень

Полтавець Віталій Вакарюк перевищив швидкість у Полтаві, це зафіксували камера автоматичної фіксації швидкісного режиму. Штрафи за це, каже, сплачував за кілька днів після отримання.

" Добре впливає, тому що швидкість – причина всіх порушень і незручностей. Їду повільно, чемно, ніде не порушую. Шкода грошей", – говорить водій Віталій Вакарюк.

"Штучний інтелект формує електронну постанову, потім інспектор поліції перевіряє правильність цієї постанови. І протягом встановленого терміну електронна постанова, тобто лист, відправляється водієві, де є фотографія транспортного засобу, який вчинив порушення і яке саме порушення, який швидкісний режим порушив даний транспортний засіб", – розповідає речниця патрульної поліції Полтавщини Аліна Кондратенко.

За місяць роботи камер фіксації у Полтаві виявили 11 362 порушень. Таке на інформаційний запит Суспільного відповів заступник начальника департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.

За словами речниці обласного управління патрульної поліції Аліни Кондратенко, за перевищення швидкості на 20 кілометрів за годину штраф становить 340 гривень, на понад 50 кілометрів за годину – 1 700 гривень. Такі штрафи діють від 17 березня 2021 року.

Що відомо: На дорогах у Полтавській області вже працює 13 камер автофіксації порушень правил дорожнього руху. Найбільше – 6 приладів – у Полтаві. 27 серпня на Полтавщині запрацювала перша камера, яка фіксує перевищення швидкості. Цей комплекс встановили на трасі Київ – Харків поблизу Пирятина. У Кременчуці з’явилася ще одна камера фіксації швидкості руху автівок.

Джерело