Понад 40 років створює картини Анатолій Калініченко з Диканської громади. На його полотнах – портрети, пейзажі та репродукції робіт інших митців. Одна із найбільших – "Народження Венери" італійського художника Сандро Ботічеллі. Майже 20 полотен Анатолій Калініченко подарував місцевій школі, інші – зберігає вдома.

83-річний Анатолій Калініченко із села Стасі – військовий льотчик у відставці. Понад половину життя, каже, захоплюється живописом. Цьому навчався самостійно. Картини пише олійними фарбами. Удома в Анатолія Олександровича понад три десятки картин. Скільки намалював за життя, каже, не підраховував. У колекції художника є і репродукції картин інших митців.

"Зараз і фарби не ті, і техніка, і стилі різні у людей. Критики дивляться навіть, як мазок покладений, у скільки шарів. є, чи немає. Це дуже складно", – каже художник Анатолій Калініченко.

Найбільшу картину створив художник на стіні в одній із кімнат свого будинку.

Порадився із дружиною, що сюди замість килима. Думаю, це вже пережитки, консерватизм. І вирішили щось із мистецтва.

Висота зображення понад три метри, а ширина – майже два з половиною метри.

Працював я над нею цілий місяць, із перервами. Тема картини: "Народження Венери" італійського художника ХVI століття – Ботічеллі. Вона вийшла з океану на великій раковині. А це боги вітрів дмуть її до берега та прикрашають її розами. А це прислуга хоче їй одягнути халат.

Свої картини Анатолій Калініченко дарує друзям та рідним, а найбільше, каже, – дружині. Вона із ним співає, а він присвячує їй полотна.

"До дня весілля нашого він мені написав та подарував цей портрет. Казав, писатиме портрет, якою я на той період була, але мені захотілося бути молодшою. І він написав портрет, коли мені було 19 років. А там (зображено на іншій картині – ред.) ми відпочивали на березі річки, у березовому гаї. Він мене сфотографував, а потім написав. А це (на цій картині – ред.) – вигадав. Вирішив мене в розах намалювати", – говорить дружина художника Ганна Калініченко .

Найбільше, каже художник, подобається зображувати пейзажі та людей. До двох десятків робіт Анатолія Олександровича представлені у школі села Стасі.

Джерело