У Полтаві родичі загиблих військових самостійно займаються благоустроєм кладовища. За власні гроші викорчували засохлі дерева, облаштували місця для сміття та висипали гранвідсівом дорогу, розповіла Суспільному полтавка Лідія Заікіна. Нині – хочуть заасфальтувати ще одну ділянку. Через це звернулися до комунального підприємства "Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування". Його керівник Денис Верещака розповів Суспільному: профінансувати ці роботи зможуть щонайшвидше наступного року.

Хоронити військових на кладовищі у полтавському мікрорайоні Рибці почали 2004-го року. Із того часу люди на могили родичів добиралася ґрунтовою дорогою. Цього літа за власні гроші її засипали гранвідсівом, каже Тамара Чіркова.

"Грейдером розрівняли усю дорогу. Потім привезли 45 автомобілів гранвідсіву, висипали його. Зверху накрили 52 тоннами щебеню. Ще й туди 10 тонн привезли щебеню. Потім провели інвентаризацію кладовища. Задокументували усіх похованих – за роками, за місцями. Зараз ми влаштовуємо косметичні роботи. Викошуємо траву, зробили місця для викидання сміття, встановили заборонні знаки, де не можна викидати сміття", – говорить полтавка Тамара Чіркова.

За словами Тамари Чіркової, на облаштування кладовища витратили 40 тисяч гривень.

"По 200 гривень склалися, адже це ж наші рідні. Під’їхати неможливо. Ось там зупинялися і звідтіля йшли пішки по грязюці. Зараз зробили, слава Богу, хоча б можливо підійти та щось зробити", – каже полтавка Лідія Заікіна.

"Потрібно ще прибрати сухостій. Хотілося б іще туалет тут зробити та дорогу, яку потрібно вивести від нашого кладовища до проїзного асфальту, десь метрів 300 – 400", – розповідає полтавець Олександр Сливенко.

Аби заасфальтувати іще одну ділянку, каже Олександр Сливенко, звернулися до комунального "Спецкомбінату похоронно-ритуального обслуговування". Однак, цього року грошей на роботи немає, каже керівник підприємства Денис Верещака.

"Ми готуємо фінансовий план з економістом на те, щоб внести у фінплан гроші на забудову нової дороги. На всі дороги, які розміщені на всіх кладовищах", – повідомляє директор комунального підприємства "Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування" Денис Верещака.

За словами Дениса Верещаки, скільки грошей потрібно на облаштування доріг до кладовищ Полтавської громади, поки не підрахували. Загалом же у громаді близько 90 кладовищ.

Джерело