У Черкасах жінки, які подолали рак молочної залози, гуртом не лише відновлюються після хвороби, а й вчаться жити повноцінним життям. Про це розповіла Суспільному керівниця громадської організації "Донна" Людмила Краєва.

Із нагоди Всеукраїнського дня боротьби із раком молочної залози, який відзначають 20 жовтня, Суспільне відвідало громадську організацію, де подорожують, малюють, танцюють та спілкуються, щоб повірити у себе і жити далі.

Повірити в себе: як у Черкасах підтримують жінок, які здолали рак

Пані Анна принесла квіти зі свого саду: хотіла порадувати сестричок – так називає жінок, яких в "Донні" спочатку об’єднала хвороба, опісля – перемога над нею.

"Я по онкології перенесла чотири операції. Тоді й почала зніматися квітами. Посаджу квіточку – приживеться, – значить все в мене буде добре. Вона цвіте – я радію. І сходні ж квіточки вирвала в честь цього дня", — поділилася пані Анна.

Діагноз – рак молочної залози Наталія Харченко почула три роки тому. Розповіла, що після виписки з лікарні зрозуміла – життя змінилося. За підтримкою жінка звернулася до цієї організації:

"Я спочатку дуже часто плакала. Я навіть не завжди усвідомлювала, що я плачу. Сльози течуть… і щось з цим треба робити, бо життя продовжується. І дуже велику допомогу я отримала від цієї організації. Тут ти якусь отримуєш опору і ти розумієш, що робити далі".

Як відновитися після операції, подорожувати, творити та радіти життю попри все – тут вчать жінок з інвалідністю, зауважила засновниця громадської організації "Донна" Людмила Краєва. Жінка з власного досвіду знає, що відчуває жінка, яка почула діагноз "рак":

"Я сама перенесла операцію 2006-го. Бувало, що ми годинами сидимо, розмовляємо, наводимо приклади, що жінки живуть і по 20 і по 25 років – налаштовуємося на позитив", — поділилася пані Людмила.

Про рецидив хвороби керівниця організації, дізналася у 2019-му. Втім, не полишила допомагати жінкам. Бо тих, хто цього потребує, на жаль, не меншає.

У приміщенні організації різні вироби та картини – це творчість підопічних Людмили Краєвої. У них тепло та радість, зауважує Віра Костянтинівна Листьєва — вона теж подолала хворобу. Розповіла, що силу це зробити отримала серед цих жінок.

"У мене з’явилася жага до життя. А це найголовніше для нас. Я змінила своє ставлення до життя", — поділилася жінка.

Черкащанка Людмила Крилова поборола рак не зважаючи на невтішні прогнози медиків:

"Коли я перенесла операцію у 2007-му, лікар мені сказав: «Ну ми вам даємо рік, що ви проживете після операції». А я йому кажу: «Ну ви ж не Бог»? І ось з того часу живу. Я оптимістка, як кажуть".

Наталія Харченко впевнена, що із таким діагнозом можна щасливо жити до глибокої старості. Для цього є одна порада:

"Вчасно проходити обстеження. Тому що всі дуже зайняті, у всіх проблеми, але все це дуже швидко вирішується. і якщо ти не вчасно проходиш обстеження, — у тебе буде тільки одна проблема".

За словами жінки, якщо медики рекомендують проводити обстеження з періодичністю раз на рік, то це треба робити, щоб не було пізно.

Що відомо

За даними ВООЗ в Україні кожна 5 жінка репродуктивного віку може захворіти на рак грудей. Лише за 2020 рік виявили 18 236 нових випадків раку молочної залози, що становить 22% від загальної кількості ново діагностованих онкологічних захворювань в Україні.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також "Не опускати руки": черкащанка розповіла, як поборола рак грудей Рабству – ні: черкасці мовчки пройшлися "Ходою за свободу"

Джерело