З 19 жовтня у Сумах лікарі двох центрів первинної медико-санітарної допомоги призупинили очний прийом пацієнтів. Пацієнтів просять без нагальної потреби не приходити. За словами начальниці міського управління охорони здоров’я Олени Чумаченко, такі заходи вживають через погіршення ситуації з захворюваністю на коронавірус.

У центрі первинної медико-санітарної допомоги № 1, що на Іллінській 48/50, поки, як і раніше, оглядають, консультують та роблять профілактичні щеплення.

"Потрапити на прийом до лікаря дуже складно зараз. Якби записуватися, то сайт зависає та й у лікаря черга по запису. Тиждень записувалися аби на прийом потрапити. Телефон у сервісному центрі беруть, але записують на той час, на який є запис до лікаря”, - розповів один з пацієнтів, Василь.

Лікарі сумських амбулаторій консультуватимуть пацієнтів телефоном. Без потреби просять не приходити

Також у закладі працює колцентр, де, за необхідності, можна отримати медичну консультацію. За день 18 жовтня сюди телефонували понад 2,5 тисячі разів, розповідає реєстраторка Наталія Тукалова.

"Усього було дзвіночків 2559, із них три оператори змогли опрацювати майже 800 дзвіночків. Із них майже всі були звернення з температурою, кашлем, нежиттю і люди дуже турбуються стосовно вакцинації. Багато людей хочуть зараз вакцинуватися, тому ми скориговуємо і направляємо людей, щоб якможна менше вони турбували своїх лікарів, а одразу зверталися у ті кабінети, у яких іде прийом пацієнтів із такими симптомами", - розповіла вона.

Хворих із температурою та підозрою на COVID-19, якщо вони прийшли, лікарі чекають у спеціальних кабінетах - тут "жива" черга.

Директорка центру Алла Оводенко говорить, що просять пацієнтів не приходити до амбулаторій просто щоб здати аналізи, пройти обстеження, з питаннями, які не є терміновими.

"Якщо є гостра потреба звернутися до невролога, офтальмолога, тобто гостра якась ситуація, то безумовно допомога буде надана. Поки що наші педіатри прийоми залишають відкритими. Вони справляються. Кабінети щеплень безумовно працюють", - додала вона.

За словами начальниці міського управління охорони здоров’я Олени Чумаченко, в день до медзакладів Сум звертаються близько 600 людей з симптомами ГРВІ. Решті надаватимуть допомогу та документи для відвідин вузьких спеціалістів віддалено.

"Електронні ресурси дозволяють нам виписати електронні рецепти, електронні направлення до лікарів вузьких, якщо є необхідність, без відвідування пацієнтом лікувального закладу. І саме за для того, щоб зменшити навантаження на медичну мережу, на первинну ланку, і відповідно уникнути додаткового зараження здорових пацієнтів, було прийняте таке рішення", - сказала Чумаченко.

Вторинна ланка, за словами Олени Чумаченко, працюватиме як і раніше. "Заклади наші не припиняють роботу з плановими пацієнтами. Ми маємо всі можливості убезпечити їх від захворювання у лікувальних закладах. Ми проводимо тестування як пацієнтів перед госпіталізацією. На сьогодні маємо понад 87% вакцинованих медичних працівників, це ті, хто має вже дві дози вакцини", - додала вона.

Коли у медичних закладах поновлять очний прийом пацієнтів, поки невідомо. За словами Олени Чумаченко, це залежить від ситуації з коронавірусом у Сумах.

Що відомо За добу 18 жовтня у Сумській області коронавірус виявили у 700 людей. Від ускладнень хвороби за добу померли 28 людей. Сумська область відповідає показникам "червоної" зони карантину. Перевищені три індикаторні показники. Про це 18 жовтня сказала начальниця Сумського міського управління охорони здоров'я Олена Чумаченко. Секретар РНБО Олексій Данілов прогнозує, що пік захворюваності на COVID-19 в Україні припаде на кінець жовтня – початок листопада.

Читайте нас у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Джерело