У Великій Британії почала поширюватися нова мутація штаму коронавірусу "Дельта", яку позначають як AY.4.2.

Водночас як зазначають експерти, наразі в країні менше 10% заражень, які припадають на мутацію, тому новий варіант хвороби не має стосунку до поширення хвороби в країні, передає ВВС.

Медики вперше виявили мутацію у липні. З того часу, поширення AY.4.2 почало повільно зростати. Однак наразі немає жодних ознак того, що вона передається швидше внаслідок через свої особливості, але дослідники продовжують вивчати це питання.

У Великій Британії почала поширюватися нова мутація штаму

"Це ніщо в порівнянні з тим, що ми бачили з Alpha і Delta, які передавалися швидше приблизно на 50-60%. Тому ми говоримо про щось досить слабке, і це зараз досліджується", — відзначив директор Університетського коледжу Лондонського інституту генетики, професор Франсуа Балу.

Водночас він допустив, що мутація може стати заразнішою за оригінальну "Дельту" на 10-15%.

Що відомо Виробники вакцин проти коронавірусу Pfizer і BioNTech подали до Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) заявку на дозвіл щеплення дітей у віці від 5 до 11 років. Згідно з результатами дослідження науковців американської Kaiser Permanente, ефективність вакцини Pfizer Inc (PFE.N) / BioNTech SE знижується з 88% до 47% через шість місяців після введення другої дози. Щодо штаму коронавірусу "Дельта", ефективність препарату становила 93% після першого місяця, але знижувалась до 53% через чотири місяці. Управління з контролю за продуктами й ліками США дозволило використання бустерної дози вакцини Pfizer/BioNTech для літніх людей і деяких американців з високим ризиком зараження. Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив, що в Україні почнуть вакцинувати підлітків після того, як щеплення проти коронавірусу зроблять 50-70% дорослого населення.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело