Тенісист повернувся до Бельгій, де два роки тому виграв свій перший і єдиний титул після операції на стегні.

Експерша ракетка світу, британець Енді Маррей, поча виступ на тенісному European Open у бельгійському Антверпені з перемоги над американцем Френсісом Тіафо й одразу встановив рекорд сезону.

Маррей, який наразі посідає 172-ге місце в рейтингу, отримав вайлдкард на участь у турнірі. Тіафо – 48-й у рейтингу ATP. Це була друга зустріч тенісистів у сезоні після двохсетової перемоги Тіафо над британцем у Вінстон-Сейлемі. Минулого року Маррей обіграв американця на мастерзі в Цинциннаті в трьох сетах.

Експерша ракетка світу Енді Маррей зіграв найдовший трьохсетовий матч сезону в Антверпені: відео

Цього разу тенісистам теж знадобилося три партії, щоб визначити переможця, і цей матч став найдовшим трьохсетовиком сезону. Гравці провели на корті 3 години 45 хвилин. Вони побили рекорд Рафаеля Надаля та Стефаноса Циципаса, який ті встановили у фіналі Барселони, – 3 години 38 хвилин.

Усі три сети завершувалися тайбрейком – 7:6 (7:2), 6:7 (7:9), 7:6 (10:8) на користь Маррея.

Тенісисти шість разів робили брейки. Тіафо мав сетпойнт у першій партії, але її виграв Маррей, домінуючи на тайбрейку – 7:2. У другому ролі помінялися, і Френсів, відігравши сетбол, узяв партію з рахунком 9:7 на тайбрейку. У вирішальному сеті Маррей врятувався від двох матчпойнтів і з другої спроби завершив матч на свою користь, вигравши останній тайбрейк – 10:8.

Топмоменти матчу Маррей – Тіафо: "Здається, це мій перший у кар'єрі трьохсетовий матч із трьома тайбрейками, – відреагував Маррей на перемогу. – Не впевнений, що колись грав подібний матч. Думаю, це найдовший трьохсетовий поєдинок, який я проводив у житті. Зараз я втомлений. Певна річ, це була дивовижна боротьба".

Саме в Антверпені Маррей востаннє здобував перемогу на турнірі ATP – у 2019 році. Це був його перший титул після повторної операції на стегні. До цього моменту це була єдина участь британця в European Open.

У 1/8 фіналу на нього чекає перша в кар'єрі зустріч із аргентинцем Дієґо Шварцманом – 14-ю ракеткою світу та другим сіяним на турнірі.

Читайте також: Ілля Марченко уперше за п'ять років переміг тенісиста із топ-40 Що відомо Енді Маррей – 34-річний британський тенісист, колишня перша ракетка світу. На рахунку Маррея – три перемоги на турнірах Великого шолома: Вімблдоні (2013, 2016) та US Open (2012). Британець – дворазовий олімпійський чемпіон (2012, 2016) та переможець Підсумкового турніру-2016. За кар'єру виграв 46 титулів, за останні два роки – жодного.