24 листопада під Верховною радою у Києві зібралися на мітинг противники вакцинації від СOVID-19. Учасники збираються пройти ходою від парламенту до Офісу президента. Рух транспорту на центральних вулицях столиці поліція перекрила до 17:00.

Організаторами акції виступили громадська організація "Добровольчий рух ОУН" та організація "Права людини" Остапа Стахіва, який зараз знаходиться під вартою за підозрою у підбурюванні до насильницької зміни чи поваленні конституційного ладу або на захоплення державної влади (ст. 109 ККУ).

Лідер організації "Добровольчий рух ОУН" Микола Коханівський напередодні проанонсував збір у себе в Facebook та закликав українців "повставати проти примусової вакцинації".

Зазначимо, що в Україні за законом немає такого поняття, як примусова вакцинація — усі щеплення є рекомендованими. Вакцинація проти СOVID-19 є обов'язковою через пандемію за наказом Міністерства охорони здоров'я лише для працівників закладів освіти та органів влади. Від вакцинації можна відмовитися, якщо у людини є протипоказання до щеплень і це підтверджено довідкою від лікаря.

"Ми організовуємо акцію для того, аби висловити свій протест проти "примусової" вакцинації. Ми не проти вакцинації в цілому, але не треба нас до цього примушувати. Скасувати карантинні обмеження, більше нічого я не хочу. Повністю скасувати примус до вакцинації, припинити виганяти людей з роботи, припинити політику, що дітям в школі треба вакцинуватись", — заявив Суспільному Микола Коханівський.

Він додав, що на акцію приїхали з Харківської, Полтавської, Запорізької областей. Учасники планують передати своє звернення президенту Володимиру Зеленському.

"Сьогодні не плануємо надрадикальних дій, це попереджувальна акція", — додав Коханівський.

Через акцію у Києві обмежили рух на кількох вулицях у центрі міста. За даними патрульної поліції, у Києві з 10:30 до 17:00 обмежили рух на:

вулиці Михайла Грушевського (від перехрестя з вулицею Шовковичною до Європейської площі); Європейській площі; вулиці Хрещатик; бульварі Тараса Шевченка (до перехрестя з вулицею Володимирською); вулиці Володимирській (від бульвару Тараса Шевченка до вулиці Ірининської).

Ще одна учасниця акції, Наталя, сказала, що мешкає у Києві й заявила Суспільному, що взяла участь у мітингу за власним бажанням, а не за гроші.

"Я вийшла від імені всіх знайомих матерів, які не хочуть, щоб їх діти брали участь у "медичному експерименті" Плакат робила сама. Ви думаєте, що я його купила ? Що мені тут заплатили мільйон гривень. це моя громадянська позиція", — запевнила Наталя.

Новина доповнюється...

Джерело