На Івано-Франківщині працівники національного заповідника “Давній Галич” планують створити веломаршрут до історичних пам’яток завдовжки приблизно 5 км. Він пролягатиме через Галич, села Залуква, Шевченкове та Крилос Галицької територіальної громади та міститиме сім історичних пам’яток давнього Галича.

Про це розповів заступник з наукової роботи директора національного заповідника “Давній Галич” Семен Побуцький, пише “Суспільне”.

“Маршрут стартуватиме з центру сучасного Галича. Потім буде переїзд до церкви святого Пантелеймона, звідти — до фундаменту церкви святого Спаса. Звідти — з’їзд до ще однієї пам’ятки XII ст. – Ротонди в урочищі Полігон, а далі — дорогою до лісу Діброва, де є ще одна давньогалицька пам’ятка – Кирилівська церква. Після неї туристи відвідають Угорські поховання, які науковці відкрили у 30 роках минулого століття, і звідти — переїзд на Крилоську гору”, – розповів Семен Побуцький.

У Галичі планують створити веломаршрут до історичних пам’яток

На Франківщині працівники заповідника планують створити веломаршрут до історичних пам’ятокСуспільне Карпати
За його словами, завдяки веломаршруту працівники заповідника хочуть привернути увагу до маловідомих історичних пам’яток на території Галицької громади. Наприклад, фундаменту церкви святого Спаса, який зараз перебуває під шаром ґрунту. Його історики планують розкопати та законсервувати, розповідає Семен Побуцький.

“Храм споруджений у 40 роках XII ст. Приблизно у той самий період він, згідно з Іпатіївським списком та археологічними даними, став двірцевою церквою першого галицького князя Володимирка Володаревича і першого галицького єпископа Козьми. Цей фундамент протрасують, та довкола нього у прямокутнику 40 на 60 м відтворять історичний простір з палацовим комплексом Володимирка Володаревича”, — каже Семен Побуцький.

За словами виконувача обов’язків директора національного заповідника “Давній Галич” Володимира Олійника, поки що він з колегами шукає гроші для втілення ідеї з облаштуванням веломаршруту.

“Ми будемо звертатися до народних депутатів, до міністерств, до мерів міст Галичини, оскільки Галич дав початок цій території. Навіть запланували форум мерів міст обласних центрів Галичини, і там, можливо, знайдемо підтримку”, — розповів Володимир Олійник.

З його слів, до березня 2022 року працівники заповідника планують створити для туристів буклети з прокладеним на карті веломаршрутом. Також — підрахувати, скільки грошей потрібно, аби впорядкувати дороги, якими їздитимуть велосипедисти та законсервувати пам’ятки, розташовані вздовж веломаршруту.

У Галичі планують створити веломаршрут до історичних пам’яток

Джерело