На Полтавщині розпочали безплатно щеплювати домашніх тварин від сказу. Це планова імунізація для профілактики захворювання, розповіла Суспільному завідувачка відділу обласної ветлікарні Аліна Вакарчук. За день імунізують до двох сотень котів та собак. Працюватимуть ветлікарі в усій області до кінця року.

У селі Великий Тростянець імунізують від сказу домашніх тварин. Трирічного пса Рокі щепили біля двору.

"Приїхали прямо додому, щоб наші собачки не захворіли такою хворобою як сказ. Це для нас і минулого року безкоштовно було, і щороку безкоштовно проводять вакцинацію", – говорить жителька села Великий Тростянець Надія Хлєб .

На Полтавщині планово вакцинують від сказу домашніх тварин: що відомо

Зробила щеплення від сказу своїй піврічній кішці і Надія Новохатка. Про те, що у їхньому селі імунізуватимуть тварин, каже, дізналась у соцмережі.

"Це у нас весняна киця, ще ні разу не вакцинована. Вирішили вакцинувати, бо сказ – це страшна хвороба. А в нас маленька дитина, вона грається з котиками, десь як подряпає (кішка дитину – ред.). Краще вакцинувати тварин, ніж потім вакцинувати нас від сказу", – каже жителька села Великий Тростянець Надія Новохатка .

Щеплюють собак та котів вакциною українського виробництва. Вона дає імунітет від сказу на рік, каже ветлікар Олександр Мисик. Перед ін’єкцією тварину та її власника реєструють.

"Минуло 11 місяців після минулої вакцинації. Згідно з інструкцією, через 11 місяців проводиться ревакцинація, тобто повторне щеплення. А також щеплення нових тварин, починаючи з тримісячного віку. Дози одинакові, що котам, що собакам", – розповідає ветлікар Олександр Мисик.

За день ветлікарі імунізують близько двох сотень котів і собак.

"Ми щороку робимо. І минулого року робили, і в клініку возили. Бо вони ж живуть із нами, щоб ми не захворіли. Вони ж у нас не кімнатні, вони ж гуляють. Можуть принести нам, що хочеш . Бояться. Ми ж як їх ведемо, плачуть, не хочуть, але терплять", – повідомляє жителька села Великий Тростянець Надія Харченко .

Сказ може передаватися від хворої тварини людям, каже інфекціоністка.

"Сказ – це особливо небезпечна інфекція. Якщо розвивається захворювання, то завжди закінчується смертю пацієнта. У клінічних проявах є декілька етапів. Перший етап – це передвісники. У людини змінюється поведінка. Людина стає агресивною або замкнутою. І на фоні таких емоційних змін у людини в місці укусу виникають неприємні відчуття – це посмикування, розпирання. І далі вже розвивається клініка ураження нервової системи", – каже інфекціоністка Тетяна Котелевська.

Вакцинуватимуть тварин безплатно за графіком. Препарат закупляють за гроші з держбюджету, каже завідувачка відділу обласної ветлікарні.

"Період вакцинації триватиме до кінця року, згідно з планом на 2021-й рік. Потім у нас уже розробили плани на 2022-й. На сьогодні в Полтавській області зареєстровано 20 неблагополучних пунктів по сказу, де захворіло та загинуло 21 тварина", – говорить завідувачка відділу обласної ветлікарні Аліна Вакарчук.

За словами Аліни Вакарчук, за рік в області імунізують більше ніж пів мільйона тварин.

Джерело