Полтавець Максим Колесников має цукровий діабет. Інсулін вводить 9 років – відтоді, як йому виповнилося 17. Коли почалася пандемія коронавірусу, Максим потрапив до групи ризику. На COVID-19 полтавець не хворів, бо, каже, дотримувався карантинних обмежень. А півтора тижні тому отримав друге щеплення від коронавірусу. Чому вирішив це зробити він розповів Суспільному.

Максиму Колесникову – 26. Із трьох років чоловік проживає у Полтаві. Роботу Максим Колесников може виконувати віддалено. Найчастіше, каже, це робить у кафе.

"Займаюся продажем та маркетинговою частиною у зуботехнічній лабораторії. Я максимально занурений у процес робочий. Мені подобається музика, мені подобається меню, мені подобається кава. Кава найбільше подобається", – каже полтавець із цукровим діабетом, який вакцинувався Максим Колесников.

«Вакцинація – це вихід»: полтавець Максим Колесников із цукровим діабетом щепився від COVID-19

9 років тому у Максима виявили цукровий діабет. Тоді рівень цукру у його крові перевищував норму приблизно у сім разів.

" Це був 11-й клас. Тоді, наскільки я пам’ятаю, ми усі проходили медкомісію. Протягом двох місяців я втрачаю вагу близько 20 з чимось кілограмів. Ми їдемо того ж вечора у дитячу лікарню на Леваді (полтавський мікрорайон Левада – ред.). Там лабораторно у мене роблять забір крові, і у мене цукор 35,5", – говорить Максим Колесников.

Максим потрапив до групи ризику, коли почалася пандемія коронавірусу. На COVID-19 він не хворів, проте вакцинувався.

"Я вирішив, що десь пів року плюс-мінус – це той період, за який я точно сформую для себе – піду я вакцинуватися чи ні. Я побачив, що у принципі, ніяких питань до вакцини не було", – додав Колесников.

У людей, які мають цукровий діабет, та захворіли на коронавірус, можуть виникати ускладнення. Це, зокрема, тромбози та підвищення тиску, каже ендокринологиня.

"При пневмоніях будь-яких, і ковідних тим паче, підіймаються дуже високі цифри цукрів (в організмі – ред.) у пацієнтів. Особливо інсулінових, і не інсулінових. До 20-25. Знову ж, при такому високому цукрі, він погано «збивається». Збільшуються цифри тиску. Слабкішим стає ефект від антибактеріальної терапії, тому що на фоні високих цукрів процеси ці пригальмовуються. І, звісно, більш тяжко протікає (хвороба – ред.)",– говорить ендокринологиня 1-ї лікарні Полтави Світлана Суховерхова.

Міфи про вакцинацію, на думку Максима Колесникова, виникли через необізнаність людей.

"Я вакцинувався, я якщо і захворію, вона буде локальна, тільки зі мною. І її (хвороби – ред.) вплив на мене зменшується. І якщо так кожен думатиме, і вважатиме, що вакцинація – це свого роду вихід, я думаю, що ми з коронавірусом попрощаємося дуже швидко", – каже полтавець із цукровим діабетом, який вакцинувався Максим Колесников.

" Людям із цукровим діабетом я б рекомендувала вакцинуватися. Тому що це не захищає від захворювання (на коронавірус – ред.), але наші пацієнти, які, наприклад, тяжкі, на інсуліні, котрі щеплені, є, які захворіли, але перенесли це вдома у відносно легкій формі без стаціонару", – говорить ендокринологиня 1-ї лікарні Полтави Світлана Суховерхова.

Читайте також:

У Полтаві відкрили ще один пункт вакцинації від COVID-19

Джерело