Людям, які стають жертвами насильства у родині, краще не терпіти погане ставлення, а одразу звертатися по допомогу, розповіла Суспільному фахівчиня центру з надання безоплатної правової допомоги у Полтавській області Юлія Козаченко. Вона радить насамперед телефонувати або йти до поліції, а ще можна звернутися до соціальних служб чи благодійних організацій. Більше про це у матеріалі Суспільного.

Коли у родині стається насильство, не всі знають, куди можна звернутися, каже юристка Юлія Козаченко. Допомогти у такій ситуації можуть, зокрема, правоохоронці. Їм можна написати заяву на кривдника або викликати під час конфлікту. Крім того, звернення реєструють і працівники служб у справах дітей та соціальних служб різних рівнів, а ще – у регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області.

За словами Юлії Козаченко, від початку року по юридичні консультації щодо домашнього насильства до центру вторинної правової допомоги звернулося 103 людини. Із них 72 представляли в суді юристи.

«Не знають, у кого просити допомоги»: куди звернутися жертвам домашнього насильства у Полтаві

«Наприклад, жінка, яка була жертвою домашнього насильства, звернулася до нас за консультацією, потім юристи представляли її інтереси в суді. І в судовому порядку був винесений обмежувальний припис. Протягом шести місяців чоловік не міг ніяким чином комунікувати з дружиною», – каже фахівчиня.

Окрім юристів та правоохоронців, допомагають постраждалим від насильства у Полтаві й у благодійній організації «Світло надії». Чотири роки у місті діє притулок для жертв. За цей час допомогу в ньому отримали близько 500 жінок, а від початку року – 90, говорить директорка притулку Олена Чикурова.

«Жінки не знають, у кого просити допомоги. Не кожна може зібрати все і піти. Притулок – це те місце, де жінка може пройти тривалу реабілітацію, але не кожна на це наважується. Спочатку вони телефонують на 102, потім шукають прихисток, і правоохоронці надають інформацію про наш заклад», – говорить Олена Чикурова.

У притулку жертви насильства з дітьми можуть перебувати до трьох місяців, іноді – до пів року. Крім того, при благодійній організації діє кризова кімната, каже директорка.

«У кризовій кімнаті ми приймаємо тих, хто не вирішив, – йти з родини чи повертатися додому. Жінки можуть перебувати в ній десять днів безоплатно. З початку відкриття, яке було 3 листопада, у кризовій кімнаті перебувало чотири жінки та чотири дитини. У кімнаті є чотири ліжка для дорослих та одне для дитини», – говорить Олена Чикурова.

За її словами, у притулку та кризовій кімнаті є психологи та юристи, які надають підтримку. Також облаштовані класи для спілкування.

Кількість повідомлень про домашнє насильство в області зросла тому, що люди стали більш обізнаними, говорить фахівчиня центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Юлія Козаченко.

Що відомо: У Полтаві 3 листопада відкрили кризовий центр для жертв домашнього насильства Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводять Всеукраїнську акцію «16 днів проти насильства». Її мета – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Читайте також:

«Це може статися будь з ким», – полтавська психологиня про домашнє насильство

Джерело