Місцева влада готова допомогти з відновленням надгробків, які невідомі понищили у селі на Рівненщині. Понівечені могили люди побачили 5 грудня й викликали поліцію. Правоохоронці обходять двори селян, шукають і свідків, які б допомогли встановити причетних до наруги.

Жителька села Кураш Дубровицької громади Людмила Добринська цієї неділі, 5 грудня, побачила понівечені могили на місцевому кладовищі. Вона зняла це все на відео.

"Хрест стояв, а арматура була звалена, фотографія була лампадним маслом залита, матушка ставить завжди, щоб лампадочку запалювали. Пляшка була відкрита, валялася. Вони лампадним маслом облили фотографію", – розповідає жінка.

Зі слів Людмили Добринської, найбільше пошкодили могилу священника, який помер минулого року. Жінка додає – за 20 років, які вона живе у селі, таке тут трапилося вперше.

"Батюшка був дуже хороший і підтримка була. Дуже шкода, важко пережили й матушка наша тяжко пережила. Важко", – каже вона.

На думку місцевих жителів, могили пошкодили в ніч з суботи по неділю. Побачила пошкоджені пам'ятники жінка, яка приїхала на кладовище, де похований її чоловік. Після цього одразу викликали поліцію.

"Подзвонила до нас, що тут таке зроблено. Чоловік приїхав сюди, викликав поліцію. Вони ходили, обдивлялися пам'ятники, сліди, на пам'ятнику відбитки робили", – розповідає жителька села Валентина Стельмах.

Окрім цієї могили, невідомі пошкодили ще сім надгробків.

"Потім, видно, вони виходили з кладовища і по кругу ще пошкодили, як ногою всіх поскидали. Такого ще в нас не було жаху. Як попало, як та людина йшла – так пам'ятники ламала", – припускає жителька с.Кураш Галина Берзун.

Поліцейські розслідують кримінальне провадження, відкрите за фактом наруги над могилами.

"Скоріше за все – це невелика кількість осіб, можливо, була одна особа. Ми проводимо дворовий обхід в селі Кураш і в сусідніх селах. Намагаємося встановити очевидців, свідків, які могли б підтвердити хоча б певних осіб, які були поміченні в даному районі, щоб звузити коло пошуку", – коментує заступник начальника Дубровицького відділення поліції Олександр Коваль.

Репортаж Суспільного про вандалізм на кладовищі

Зі слів старости Берестівського старостинського округу Миколи Дашука, якщо будуть звернення – місцева влада допоможе з відновленням надгробків.

"Якщо хтось з бідних сімей... там великих затрат не треба. По-новому треба буде зрізати арматуру, висвердлити. Робота людська треба. На даний час ніхто не звертався з сімей тих, чиїх пам'ятники зруйновані. Є комунальне підприємство, якщо потрібно буде допомога, завжди підемо назустріч і допоможемо", – каже Микола Дашук.

За наругу над могилами винуватцям загрожує волі до трьох років.

Читайте також У Рівному невідомі розкопали місце масового поховання євреїв, яких розстріляли у Другу світову війну У селі Біле Вараського району невідомі пошкодили 11 могил На Рівненщині танці підлітків на могилах у поліції розцінили як наругу

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Джерело