Експерт Growford Institute Віктор Скаршевський підбив попередні підсумки 2021 року для української економіки, позначив його найпомітніші досягнення та провали.

Свою думку експерт висловив у програмі «Романенко. Бесіди».

«Про цьогорічні досягнення ми всі чули у виступі президента у Верховній Раді. Цього року у нас очікується найбільший доларовий ВВП за всю історію незалежної України – понад 190 мільярдів доларів. Це більше, ніж у 2008 та 2013 роках – тоді було близько 180 мільярдів. Начебто все добре. Ось тільки доларовий ВВП у номінальному вираженні не пов'язаний з реальною ситуацією в економіці. Цей показник «надувся» через високі світові ціни на сировину та стабільний курс долара – він як був приблизно 27 гривень, так і залишився. Тобто зростання є, але чисто арифметичне», - каже Віктор Скаршевський.

Навіть Міністерство економіки переглянуло свій прогноз ВВП на наступний рік, - Віктор Скаршевський

За його словами, щоб зрозуміти дійсний стан справ, потрібно дивитися на інші показники.

«Навіть Міністерство економіки переглянуло свій прогноз ВВП на наступний рік – на цей раз мова йде про реальний ВВП, а не про доларовий. Такий ВВП вважається за вирахуванням цін, без інфляційної складової. І у 2022 тепер очікується його зростання не на чотири відсотки, а лише на три», - зазначає Віктор Скаршевський.

Джерело