Політтехнолог Тарас Загородній розкритикував рішення уряду створювати державну авіакомпанію та закупити 20 літаків у французької компанії Airbus. Це, на його думку, нерозумно.

Про це він сказав у програмі Юрія Романенка «Романенко. Бесіди».

«Ви кажете, що допомагатимете Антонову, при цьому збираєтеся купити на півтора мільярди євро 20 літаків Airbus. Кубраков з сяючим обличчям все це розповідає. Ми що, рятуємо французів? У нас свої літаки є, хоч би на внутрішні лінії поставте свої літаки! Або поставте завдання, щоб наші пасажирські АНи теж літали до Європи», - закликає він.

Тарас Загородній нагадав реформаторам про доцільність кожної дії за гроші платників податків

На його думку, ці гроші можна було б інвестувати в лізингову компанію, яка просувала б ті ж літаки, як це робить Боїнг у США.

«Є окремий фонд, який створено ще 1934 року. Ти можеш отримати у лізинг приватної компанії Боїнг під невеликий відсоток. Так в чому проблема? Ці гроші краще туди спрямовувати, щоб приватні компанії могли брати наші літаки і для того, щоб просувати їх на зовнішніх ринках. Та хоч би на внутрішньому ринку літати. У будь-якому разі має відбуватися експансія», - зазначає політтехнолог.

Він наголошує: все має обертатися навколо ідеї. Має бути доцільність у будь-якій дії, особливо пов'язаній з великими витратами з держбюджету.

«Навіщо? Якщо у нас є питання реіндустріалізації країни, якщо ви будуєте дороги – вони повинні пов'язувати основні центри. Що означає аеропорти? Будівельні матеріали імпортні, будують імпортні компанії, імпортні літаки. То що в країні залишається? Питання: як це йтиме в економіку, як це працюватиме, будуватиме нові технологічні ланцюжки?», - робить висновок Тарас Загородній.

Джерело