Економіст Юрій Атаманюк дав свої рекомендації щодо того, яким чином за нинішніх умов можна було б вирішити в Україні проблему доступності продовольства.

Його слова прозвучали у програмі «Що далі?» на каналі «Знай 24».

«Звичайний українець може зробити заготівлі на зиму – але не відрегулювати ціни в магазинах. Держава може запасти продукти та в потрібний момент викинути їх на ринок, але це пожежні дії. А потрібні дії непожежні – підтримка виробників продуктів України. Перше, що потрібне – це імпортозаміщення, а друге – зниження ПДВ на харчові продукти. Наразі він в Україні становить 20 відсотків, а у багатьох державах Європи – від п'яти до семи відсотків. Наприклад, зернотрейдерам уже зменшили податок на додану вартість – бо за ними коштують великі гроші, і коштом цих грошей вони сформували у парламенті депутатську групу, яка лобіює їхні інтереси», - розповідає Юрій Атаманюк.

Перше, що потрібно – це імпортозаміщення, а друге – зниження ПДВ на харчові продукти, - Юрій Атаманюк

Він зазначив, що у нашій країні діють пільги для тих, хто торгує зерном – але не для тих, хто із цим зерном працює.

«За такої політики ми й отримуємо те, що бачимо на полицях магазинів. До речі, коли почалися проблеми із продовольством, багато інших країн зупинили експорт харчових продуктів. Так вчинили, наприклад, Казахстан та Туреччина. Вони почали підігрівати ринок», - зазначає Юрій Атаманюк.

Джерело