У Полтаві презентували фотографії з ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Це зробили за тиждень до Дня вшанування ліквідаторів, який буде 14 грудня, розповів Суспільному співорганізатор Сергій Козлов. На світлинах – жителі Полтавщини під час виконання завдань у Чорнобилі. Вони, зокрема, евакуювали людей та прибирали територію.

У залі Полтавського художнього музею 30 світлин із учасниками ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції. На одній із фотографій 80-річний полтавець Микола Кукла разом із колегами.

"Був призначений начальником медичного загону. У мене був колектив – 105 чоловік, 75 автомобілів, які займалися евакуацією хворих в окружний київський військовий госпіталь", - пригадує учасник ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС Микола Кукла.

«Радіація дуже велика»: у Полтаві презентували фотографії з ліквідації аварії на ЧАЕС

Виставку знімків назвали «Солдати Чорнобиля». Фото зі свого архіву передав і 72-річний Василь Кошляк. Біля атомної станції він працював три місяці.

"Перший раз потрапив на атомну станцію, ось на фоні сфотографувалися. Тоді нас завели під дроти напроти четвертого енергоблоку. Рубати травичку у щебені, а спробуй ту травичку вирубати. Між щебенем було неможливо вирвати. Руками заборонено брати. Ні рукавиць, нічого. Дали лопати і маски", - каже учасник ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС Василь Кошляк.

Фото стали ілюстраціями до книги зі спогадами 18 ліквідаторів із Полтавщини, каже Сергій Козлов.

"Це ті перші ліквідатори, які були уже з 1 травня у Чорнобилі.Раніше вони цього ніколи не писали, але прийшов час, коли ми розуміємо, що ми повинні залишити нашим нащадкам, майбутнім поколінням свої спомини. Те, що ми там відчували, що ми там робили, і навіщо ми там взагалі були", - говорить співорганізатор виставки Сергій Козлов.

"30 травня мене забрали і повезли в Лубни, там потрапив я у Кременчуцький полк. Уже 3 числа (червня 1986-го – ред.) ми були на місці. 16 виїздів на самий реактор. Червень і липень ми виїжджали. Усі розуміли, що це небезпека. У ліс заходити не можна, розумієте чи ні? Навіть дорогою. Радіація дуже велика. Якщо ви не надягнули респіратор і не вдягнулися у відповідну форму, ви не можете дихати", - згадує учасник ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС Микола Абраменко.

Виставку приурочили до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який буде 14 грудня.

Джерело