У під’їзді будинку-музею імені Реріха за адресою: Велика Арнаутська 47, тривають ремонтно-реставраційні роботи. Через руйнацію стелі у під’їзді було знищено частину полотна картини художника Лейбе Гольдштейна. Про таке кореспондентам Суспільного розказав керівник проєкту «Архітектура Одеси» Олександр Левицький.

За словами Олександра Левицького, майже півроку реставратори відновлюють втрачені 30 сантиметрів полотна, які були знищені у 2020 році.

В Одесі реставрують стелю з полотном Гольдштейна. Що відомо

"Тут ми реставруємо та укріплюємо падугу, розчищаємо від шести шарів фарби намальоване небо з зірками. Скульптурна реставрація відбувається в окремій майстерні", – розказав керівник проєкту.

Чоловік додав, художнє полотно Гольдштейна єдине в Україні, що розміщене на стелі та має розмір більш як 4 метри у довжину.

"Картина була у дуже поганому стані. На її реверсі була пліснява, багато забруднень та втрат на фронтальній частині. Ми ці втрати відновили завдяки нашому фото 10-річної давнини", – пояснив Олександр Левицький.

Відновленням стелі та малюнків зірок займається реставраторка Ольга Кармазіна. Вона розповіла про те, що раніше картина висіла на клеї й була прибита цвяхами.

За словами Олександра Левицького, повернути картину на попереднє місце планують навесні 2022 року. Загалом для проєкту необхідно було 15 тисяч євро. Наразі для завершення залишилося зібрати 120 тисяч гривень.

Що відомо 10 березня 2000 року в Одесі було відкрито громадський Будинок-Музей імені М. К. Реріха. На стелі під'їзду будинку висіла картина художника Лейбе Гольдштейна. Техніка — декоративно-станковий живопис. Читайте також Художниці з Одещини встановили рекорд України В Одесі завершують ремонт спорткомплексу "Олімпієць" У Чорноморському порту на Одещині відремонтували причал за понад 6,5 млн грн

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

Джерело