У найдовшій печері в Азії в провінції Гуйчжоу на південному заході Китаю вчені виявили скам'янілі рештки гігантської панди, яким понад сто тисяч років.

Дослідники з Інституту гірських ресурсів Академії наук Гуйчжоу знайшли дві скам’янілості цього виду в печері Шуанхе у місті Цзуньї, передає китайське агентство Xinhua.

За допомогою технологій датування зубної емалі вони виявили, що одна з скам’янілостей вказує на дику гігантську панду, яка жила близько 102 000 років тому, а інша, ймовірно, існувала на планеті близько 49 000 років тому.

У Китаї знайшли рештки гігантської панди, яким понад 100 тисяч років

Як зазначив один з дослідників Інституту Ван Деюань, вченим вкрай рідко вдається знайти скам'янілості гігантської панди, які так добре збереглися. Відкриття свідчить про те, що гігантські панди на той час вже мали фізіологічні умови, щоб гнучко використовувати передні лапи, щоб хапати бамбук, як сучасні панди. Зокрема, гігантські панди відрізняються від інших ведмедів наявністю додаткового "великого пальця" — аномально збільшеної кістки зап'ястя, яка дозволяє їм тримати бамбук та маніпулювати їм під час їжі.

Доктор Ван Деюань зазначив, що відкриття допомагає поглибити розуміння еволюції характеру харчування виду.

Що відомо

У зоопарку Боваль в центральній Франції гігантська панда на ім'я Хуан Хуан народила дитинчат-близнюків. За словами офіційних осіб, ця подія "виняткова". Гігантська 15-річна панда Шин Шин 23 червня народила двох дитинчат-близнюків у зоопарку Токіо "Уено". Читайте також

Світ відзначив Міжнародний день панд. Як це було й цікаві факти про тварин

У Південній Кореї народилося дитинча гігантської панди

У зоопарку Гонконгу на карантині спарувалися панди. Їх не могли схрестити 10 років

Зоопарк Единбурга мусить повернути двох панд до Китаю через збитки від пандемії

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело