У Міноборони Польщі офіційно інформацію поки не підтвердили, нині триває розслідування

У мережу потрапила ресурсна база польських військових – від блокнотів до протитанкових ракет і винищувачів F-16. Деякі відомості надзвичайно цінні для іноземних спецслужб. Про це пише польське видання Onet.

Як зазначило видання, до мережі просочилася ресурсна база польських військових – від гвинтів та ноутбуків до протитанкових ракет та винищувачів F-16. Деяка інформація є надзвичайно цінною для іноземних спецслужб, наголошується в публікації.

ЗМІ Польщі повідомили про масштабний витік цінних військових даних – у Міноборони країни почали перевірку

Видання неофіційно підтвердило витік у двох незалежних джерел, пов'язаних зі спецслужбами. Наразі військові шукають винних та підраховують втрати, пише видання. 

За словами інформатора видання, фахівця з кібербезпеки, базу вже завантажили користувачі більш ніж із десятка країн, включаючи Росію та Китай. 

Витік, найімовірніше, відбувся зі Штабу планування логістики Інспекції забезпечення збройних сил у Бидгощі. Інформація, знайдена в інтернеті, включає, серед іншого, озброєння польської армії, боєприпаси, запчастини для бойових машин та спеціалізоване програмне забезпечення. Розкриті дані також включають обладнання, закуплене польською армією у США, Німеччині та Ізраїлі.

Загалом, за даними видання, у мережі оприлюднено 1 757 390 записів. Зараз польські служби перевіряють, як ця інформація потрапила в інтернет. За даними джерела Onet, найімовірніше, хтось з ІТ-спеціалістів Інспекції підтримки Збройних сил у Бидгощі (установи, яка займається закупівлями для армії та зберіганням техніки й запчастин) створив власну програму, в яку скопіював дані із засекречених військових систем.

У Міноборони Польщі натомість заявили, що до закінчення розслідування не будуть офіційно коментувати це питання.

"Справу детально аналізують служби. Наразі з'ясовується, чи був витік, і чи був розкритий файл насправді підготовлений Збройними силами Польщі", – мовиться в заяві Міністерства національної оборони країни.

Як повідомляв 5.UA, 14 січня 2022 року в Україні відбулася масштабна хакерська атака на сайт "Дії" та урядові сайти.

Нагадаємо, СБУ повідомила, чи був витік даних під час масових атак на урядові сайти.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело